Ostatniego dnia Mistrzostw Świata Juniorów i Juniorów Młodszych, trwających od tygodnia we włoskim Lignano Sabbiadoro, do walki o medale przystąpiły sztafety mieszane kategorii U17.
Polskę reprezentowały dwa zespoły – Hanna Jakubowska i Krystian Trepczyk oraz Zuzanna Gradoń i Bartosz Szmytke. Na liście startowej pretendentów do medali znalazło się 17 par.

Sukcesem zakończył się wyścig pływacki, podczas którego Hanna Jakubowska i Krystian Trepczyk okazali się bezkonkurencyjni. Zwyciężyli z bardzo dużą przewagą, co dało im przewagę 5 sekund przed rozstrzygającym laser run. Zuzanna Gradoń i Bartosz Szmytke zajęli 15 miejsce w tej konkurencji. Zuzanna Gradoń wyruszyła na trasę biegu ze strzelaniem 21 sekund za prowadzącą Jakubowską.
Bardzo mocni rywale nie ułatwili naszym reprezentantom zadania. Na prowadzenie wysunęli się Egipcjanie i Węgrzy, którzy wypracowali przewagę nad resztą stawki. Aby walczyć o brązowy medal, oprócz bardzo mocnego tempa biegu, konieczne było niemal bezbłędne strzelanie. Swoją szansę wykorzystali Meksykanie, to oni objęli trzecią pozycję i utrzymywali bezpieczną przewagę nad teamem Jakubowska/Trepczyk oraz reprezentantami Turcji.
Krystian Trepczyk, po trudnej walce do ostatnich metrów finiszował za Turkiem, zajmując wspólnie z Hanną Jakubowska 5 miejsce.
Udany występ w laser run drugiej z naszych sztafet, pozwolił na znaczny awans w klasyfikacji. Zuzanna Gradoń i Bartosz Szmytke ukończyli dzisiejszą rywalizację na 9 pozycji.

Gratulacje!!!

Hanna Jakubowska i Krystian Trepczyk piątą sztafetą Mistrzostw Świata Juniorów Młodszych