Tradycyjnie już, ostatnim akcentem Turnieju Nadziei Olimpijskich, były kończące zmagania kategorii U17 i U19 sztafety mieszane.
Do udziału w walce o medale stanęło 20 zespołów kategorii Junior (czwórbój nowoczesny) i 23 sztafety kategorii Junior Młodszy (trójbój nowoczesny).

Sztafety MIX U17
Już przed rozpoczęcim pływania, jasnym było, że jednymi z faworytów rywalizacji będą reprezentanci Polski Hanna Jakubowska i Krystian Trepczyk. Do udziału w pierwszej z konkurencji przystąpili z najlepszym czasem zgłoszenia. Również z najlepszym, bo o ponad 3 sekundy lepszym od kolejnych na mecie rywali wynikiem objęli prowadzenie w zawodach (1:56,97). Drugie miejsce w klasyfikacji pływania zajęli Zofia Wyczołek i Franciszek Dubrawski (2:00,45).
Trzecie miejsce należało do Czechów (Eliska Jechova i Ales Majstriszyn).
Przewaga 7 sekund, która na starcie laser run mieli Jakubowska i Trepczyk stale rosła. Hanna Jakubowska odnotowała dwa bezbłędne strzelania na swojej zmianie sztafetowej. Po bardzo mocnych w jej wykonaniu dwóch 600-metrowych pętlach biegu, Krystian Trepczyk wyruszył na trasę na długo przed rywalami. Kilka błędów na strzelnicy nie przeszkodziło polskiej parze w zdobyciu złotego medalu rywalizacji. Krystian Trepczyk przekroczył linię mety z ponad 20-sekundową przewagą nad Węgrami Lindą Haraszin i Almosem Kiss-Szollosi. Trzecie miejsce zajęła kolejna sztafeta węgierska Diana Rajncsak i Andras Tory.

Sztafety MIX U19
Obiecująco dla pary Melis Kacar i Jan Sikora, rozpoczęła się walka o sztafetowe medale w czwórboju nowoczesnym. Reprezentanci Polski zajęli 2 miejsce w klasyfikacji turnieju szermierczego z wynikiem 235 punktów. Zwycięzcami tego etapu okazali się Niemcy, którzy w całym turnieju stracili tylko 5 trafień (33V, 280 punktów). Po dwóch konkurencjach zespół Kacar/Sikora zajmował 3 lokatę.
Niestety nieskuteczne strzelanie uniemożliwiło zachowanie wysokiej pozycji w stawce 20 silnych zespołów. Na prowadzeniu niezagrożenie utrzymywali się Niemcy, a do czołowej trójki dołączyły dwie sztafety węgierskie. To między nimi rozegrała się ostateczna walka o medale.
Niemcy Josefine Unterberger i Arthur Socke tryumfowali z 12-sekundową przewagą nad Zorą Zeman i Zalanem Jasso (Węgry) i Reką Nyerges i Mate Fabian (Niemcy).
Dzięki osiągnięciu najlepszego wyniku pływania (1:56,02) i uzyskaniu 7 wyniku konkurencji łączonej Maja Marcinkowska i Kacper Klimczak finiszowali na miejscu 8, zostając najwyżej sklasyfikowaną polską sztafetą zawodów.

Po zsumowaniu najlepszych wyników w każdej z klasyfikacji medalowych, reprezentacja Polski została drugą najlepszą drużyną Turnieju Nadzieję Olimpijskich 2022. Zwycięski puchar przechodni trafił do Węgrów.

Gratulacje!!

Hanna Jakubowska i Krystian Trepczyk złotymi medalistami Nadziei Olimpijskich w sztafecie