Podczas drugiego dnia Turnieju Nadziei Olimpijskich, trwających w Spale, poznaliśmy medalistki rywalizacji kategorii U17 oraz zdobywców tytułów mistrzowskich wśród mężczyzn w kategorii U19. Po zsumowaniu wyników najwyżej sklasyfikowanych zawodników z każdej z reprezentacji, wyłonieni zostali również tryumfatorzy klasyfikacji drużynowej w trójboju i czwórboju nowoczesnym.

Kobiety kategoria U17
Na listach startowych rywalizacji kobiet w trójboju nowoczesnym znalazły się nazwiska kilku zdecydowanych faworytek. Po pierwszej z rozegranych konkurencji – pływaniu, na prowadzeniu znajdowała się reprezentantka Polski Hanna Jakubowska, która zwyciężyła z wynikiem 2:14,19. Jako druga finiszowała Węgierką Csenge Kiss. Trzeci najlepszy rezultat należał do Zofii Wyczołek (2:18,70). W tej kolejności czołowa trójka przystąpiła do finałowego laser run. Już od początku wyścigu w konkurencji łączonej stratę do czołówki systematycznie odrabiały Węgierki Linda Haraszin i Diana Rajncsak, które zbliżały się do prowadzących Jakubowskiej i Kiss. Hanna Jakubowska, dzięki uzyskaniu jednego z najlepszych wyników biegu ze strzelaniem (4 wynik konkurencji), sięgnęła po tytuł wicemistrzyni Turnieju Nadziei Olimpijskich. Lepsza okazała się tylko Węgierką Linda Haraszin, która finiszowała 6 sekund przed Polką. Jako trzecia linię mety przekroczyła Diana Rajncsak. Wysokie 5 i 6 miejsca w klasyfikacji generalnej zajęły Zofia Wyczołek i Zuzanna Gradoń, a ich udany występ dał srebrny medal w drużynie. Zwyciężczyniami okazały się Węgierki (Linda Haraszin, Diana Rajnscak i Csenge Kiss), a na trzecim stopniu podium stanęły Czeszki (Akexanda Fernandes, Ludmila Pavelkova i Viktoria Utikalova).

Mężczyźni kategoria U19
Do walki o medale w czwórboju nowoczesnym przystąpiło 22 zawodników, wśród nich 7 Polaków. Najwyżej sklasyfikowanym w turnieju szermierczym reprezentantem Polski okazał się Kacper Klimczak- zajął 8 miejsce (230 punktów). Zwycięzcą turnieju został Węgier, brązowy medalista kategorii U17 Almos Kiss-Szollosi (254 punkty).
Zdecydowanie najlepszy czas pływania uzyskany przez Kacpra Klimczaka dał mu znaczny awans na miejsce wśród ścisłej czołówki. Jego wynik 1:56,25 był o ponad 8 sekund lepszy od rezultatu kolejnego na mecie zawodnika (Igor Radomyski 2:05,49).
Przed rozstrzygającym laser run, na prowadzeniu znajdował się Węgier Almos Kiss-Szollosi, miejsce drugie z trzypunktową stratą zajmował Kacper Klimczak, a z numerem 3 i 9-sekundowym handicapem na trasę biegu ze strzelaniem miał wyruszyć Zalan Jasso.
Bardzo mocny bieg i szybkie strzelanie Zalana Jasso, pozwoliły mu na objęcie prowadzenia. Kacper Klimczak długo utrzymywał się na trzeciej pozycji, ale po kolejnych rundach strzelania i biegu do prowadzącej grupy dołączyli Czech Metej Kornel i Hiszpan Ivan Liberal. Po ostateczne zwycięstwo sięgnął Zalan Jasso, dwie sekundy za nim finiszował Ivan Liberal, a trzecim najlepszym zawodnikiem kategorii U19 został Matej Kornel. Kacper Klimczak przekroczył linię mety na 7 miejscu. Jako 10 wyścig ukończył Igor Radomyski a 14 lokata na mecie należała do Pawła Malucha. Zsumowane wyniki trójki Polaków dały im brązowy medal klasyfikacji drużynowej. Najlepsi okazali się Czesi (Matej Kornel, Michał Frydrych i Jan Nosek). Srebrną drużyną zawodów zostali Węgrzy (Zalan Jasso, Almos Kiss-Szollosi i Mate Fabian).

Gratulacje!!

Hanna Jakubowska ze srebrem indywidualnym, podium dla drużyn kobiet U17 i mężczyzn U19