Za nami szósty dzień Mistrzostw Świata Juniorów i Juniorów Młodszych, rozgrywanych we włoskim Lignano Sabbiadoro. Wśród 16 sztafet kobiet kategorii U17 wystartował polski duet Hanna Matusik i Zuzanna Gradoń.

Rezultat osiągnięty przez nasze reprezentantki podczas sztafetowego wyścigu pływackiego, dał im odległą pozycję (2:26,21, 16 miejsce). Do udziału w laser run przystąpiły z 31-sekundową stratą do prowadzących Hiszpanek Mireii Vasquez i Enyi Lechuga.
Hanna Matusik i Zuzanna Gradoń potrzebowały bardzo wysokiego rezultatu w konkurencji aby móc odrobił straty do mocnej czołówki. Polki bardzo dobrze zaprezentowały się zarówno na trasie biegu, jak i na strzelnicy. Systematycznie przesuwały się w klasyfikacji. Ostatecznie osiągnęły 7 wynik laser run, dzięki czemu awansowały o sześć pozycji, zajmując na mecie 10 miejsce.
Zwyciężczyniami zostały Egipcjanki Ritage Ramadan i Farida Khalil. Na drugim stopniu podium stanęły Niemki Amelie Treib Nadja Farmand a brązowy medal zdobyły Brytyjki Zoe Spokes i Elizabeth Ryan.

Gratulacje dla naszych zawodniczek!

Hanna Matusik i Zuzanna Gradoń na 10 miejscu w rywalizacji sztafet kobiet Podczas MŚ U17