Hubert Skibiak, Paweł Maluch i Michał Jabłoński, którzy zdobyli miejsce wśród 36 półfinalistów Mistrzostw Świata Juniorów we Włoszech, przystąpili dziś do walki o ścisły finał.

Hubert Skibiak wykonał świetną pracę na planszy szermierczej, zajmując drugie miejsce w rundzie rankingowej. Pokonał 23 przeciwników a na jego koncie znalazło się 240 punktów. Kolejne dwa punkty za zwycięstwo w bonusie dały mu ostatecznie 242 „oczka”.
Wysoki wynik szermierki osiągnął również Paweł Miluch. Został sklasyfikowany na 5 miejscu wśród zawodników półfinału „A” z wynikiem 227 punktów (225 puntów turniej główny + 2 punkty bonus).
200 punktów za zasadniczą rundę szermierki zostało zapisanych na koncie Michała Jabłońskiego. Nasz zawodnik skorzystał z szansy na awans w klasyfikacji i zdobył aż 12 dodatkowych punktów w rundzie bonusowej (212 punktów).
3 najlepszy rezultat pływania Huberta Skibiaka (2:04,95), dał mu pozycję lidera przed startem w konkurencji łączonej. Prawo do udziału w finale uzyskiwało 7 najlepszych zawodników z obu półfinałowych grup i dodatkowych 4 z najwyższą liczbą punktów).
Pierwsze strzelanie w wykonaniu naszego reprezentanta okazało się mało skuteczne. O to, aby pozostać czołowej grupie, mogącej być pewną awansu, musiał zawalczyć na trasie biegu. Bardziej udane kolejne wizyty strzelnicy pozwoliły mu na przekroczenie linii mety na 7 pozycji.
Ósme miejsce zajęte przez Michała Jabłońskiego w pływaniu (2:13,54) dało mu 7 numer startowy przed laser run. Do biegu ze strzelaniem przystąpił 4 sekundy za swoim reprezentacyjnym kolegą Pawłem Miluchem (wynik pływania (2:19,41) i 38 sekund za liderem Moutaz Mohamed (Egipt).
Wysokie 5 miejsce Michała Jabłońskiego w konkurencji łączonej zagwarantowało mu miejsce wśród najlepszej 18 czwórboistów, których ponownie zobaczymy w finale (8 miejsce w półfinale „A”).
Niestety, zbyt wiele błędów na strzelnicy, których nie udało się uniknąć Pawłowi Miluchowi, uniemożliwiło mu znalezienie się na liście finalistów. Ukończył wyścig jako 16 zawodnik grupy „A”.

Gratulacje!

Huber Skibiak i Michał Jabłoński w ścisłym finale Mistrzostw Świata Juniorów