Bartosz Szmytke, Krystian Trepczyk, Adam Machaj i Igor Radomyski pewnie awansowali do ścisłego 36-osobowego finału kategorii U17, zajmując czołowe lokaty w swoich grupach eliminacyjnych. Stawka 45 zawodników została podzielona na dwie grupy. W grupie „A”, o przepustkę do poniedziałkowego finału walczyli Bartosz Szmytke i Krystian Trepczyk. Wśród zawodników grupy „B” oglądaliśmy Igora Radomyskiego i Adama Machaja.

Wszyscy nasi reprezentanci rozpoczęli swoje starty w kwalifikacjach bardzo udanymi występami na pływalni. Bartosz Szmytke i Igor Radomyski okazali się najszybsi w swoich grupach eliminacyjnych. Bartosz Szmytke, jako jedyny zawodnik mistrzostw złamał granicę dwóch minut na dystansie 200 metrów stylem dowolnym. Finiszował z czasem 1:58,50. Tuż zanim w najmocniejszej serii grupy „A” do mety wyścigu dopłynął Krystian Trepczyk. Osiągnął świetny rezultat 2:00,30. Igor Radomyski ustanowił rekord życiowy, który obecnie wynosi 2:01,79. Szóstym najwyżej sklasyfikowanym zawodnikiem grupy „B” okazał się Adam Machaj (2:06,98).

Mocne pływackie otwarcie rywalizacji pozwoliło naszym reprezentantom na przystąpienie do laser run z przewagą nad rywalami. Bezpośrednią kwalifikację do finału zdobywało 15 najlepszych zawodników z każdej z dwóch grup eliminacyjnych oraz kolejnych sześciu z najwyższą liczbą punktów. Bardzo dobra dyspozycja strzelecka naszych zawodników, znacznie ułatwiła to zadanie. Cała czwórka ukończyła laser run na wysokich pozycjach, zapewniając sobie miejsce w finale. Krystian Trepczyk został zwycięzcą grupy „A”, Bartosz Szmytke finiszował jako trzeci. Jako drugi na mecie wyścigu grupy „B” zameldował się Igor Radomyski, na miejscu 10 konkurencję łączoną ukończył Adam Machaj.

Gratulacje dla zawodników i trenerów!

Komplet Polaków w finale Mistrzostw Europy U17 w Krakowie