Na starcie eliminacji kobiet podczas rozgrywanych w Székesfehérvár Mistrzostw Europy Seniorów stanęło 55 zawodniczek. Wśród nich cztery reprezentantki Polski – Oktawia Nowacka, Anna Maliszewska (grupa eliminacyjna „A”), Natalia Dominiak i Marta Kobecka (grupa eliminacyjna „B”).
Bezpośredni awans do półfinału uzyskiwało 14 najlepszych zawodniczek z każdej z dwóch grup eliminacyjnych i kolejnych osiem z najwyższą liczą punktów.
Najwyższy rezultat pływania wśród Polek osiągnęła Marta Kobecka. Została sklasyfikowana na 9 miejscu (grupa „B”), z wynikiem 2:21,32. Oktawia Nowacka finiszowała z czasem 2:26,28 (15 miejsce w grupie „A”), Natalia Dominiak zajęła 17 miejsce w swojej grupie z wynikiem 2:27,73. Anna Maliszewska ukończyła wyścig za czasem 2:29,72.
Aż trzy nasze reprezentantki osiągnęły taki sam rezultat rankingowej rundy szermierki. Z wynikiem 210 punktów swoje zmagania na planszy ukończyły Natalia Dominiak, Oktawia Nowacka i Marta Kobecka. Z najwyższym wynikiem w polskiej ekipie sklasyfikowana została Anna Maliszewska – 218 punktów.
Taktyczne rozegranie finałowego laser run zakończyło się sukcesem dla kompletu naszych zawodniczek. Anna Maliszewska, Marta Kobecka i Natalia Dominiak przekroczyły linię mety na miejscach promowanych bezpośrednim awansem. Na informację o tym czy do tej trójki dołączy Oktawia Nowacka musieliśmy poczekać. Po ukazaniu się oficjalnych wyników obu grup eliminacyjnych, okazało się, że Oktawia awansowała do półfinału z bardzo dużym zapasem.

Gratulacje dla naszych zawodniczek!

Komplet Polek w półfinale Mistrzostw Europy Seniorek