Do dzisiejszego półfinału, po wcześniej rozegranych eliminacjach, awansowały trzy Polki – Małgorzata Karbownik, Maja Biernacka i Maja Marcinkowska.
Do ścisłego finału, zaplanowanego na niedzielę, mogło dostać się tylko 18 najlepszych zawodniczek. Nasze reprezentantki stanęły przed wymagającym zadaniem.

Walkę o finał w obu grupach otworzył rankingowy turniej szermierczy. Najlepszy występ w tej konkurencji odnotowała Małgorzata Karbownik (grupa „B”), która zajęła wysokie 9 miejsce, zapisując na swoim koncie 17 zwycięskich walk (210 punktów). Polka okazała się najskuteczniejsza podczas bonusa, zdobywając dodatkowych 10 punktów za pokonanie 5 kolejnych rywalek. Przesunęła się w klasyfikacji szermierczej grupy „B” na 7 miejsce.
Maja Biernacka (grupa „A”), podobnie jak Małgorzata Karbownik, świetnie zaprezentowała się w bonusowej rundzie szermierki. Do 180 punktów z rundy zasadniczej zostało dopisanych kolejnych 10 (190 punktów). Maja Marcinkowska (grupa „B”) pokonała 14 rywalek i zakończyła pierwszą z konkurencji z pulą 195 punktów.
Małgorzata Karbownik została autorką drugiego najlepszego czasu pływania obu półfinałów (2:17,11). Lepszy o 0,02s czas, uzyskała tylko Brytyjka Eva Marsch. Maja Biernacka zajęła 9 miejsce wśród czwórboistek półfinału „A” z czasem 2:25,14. Na tym samym miejscu, w półfinale „B”, została sklasyfikowana Maja Marcinkowska (2:25,76).
Maja Biernacka w stu procentach wykorzystała swoją szansę na awans do finału, podczas swojego startu w konkurencji łączonej. Ustanowiła najlepszy rezultat laser run półfinału „B”, co zapewniło jej miejsce wśród 18 finalistek. Przekroczyła linię mety na 9 miejscu.
Gwarantowany start w walce o medale wywalczyła Małgorzata Karbownik, która ukończyła wyścig jako 7.
Pomimo uzyskania 8 wyniku laser run, Mai Marcinkowskiej zabraknie w niedzielnej odsłonie zawodów. Nasza reprezentantka finiszowała jako 11 czwórboistka półfinału „B”. Do awansu zabrakło jej 18 punktów.

Gratulacje!!

Małgorzata Karbownik i Maja Biernacka finalistkami Mistrzostw Świata Juniorek w Lignano Sabbiadoro