Do rozpoczęcia Mistrzostw Europy kategorii Juniorów Młodszych U17 i Juniorów U19, pozostały ostatnie dni.
W najbliższy piątek Akademia Wychowania Fizycznego w Krakowie zmieni się w mekkę pięcioboju nowoczesnego, a podczas trwających tydzień startów wystąpi ponad 200 zawodniczek i zawodników z 20 krajów. Zawody wyjątkowe, po raz pierwszy organizowane w Krakowie, który będzie gospodarzem przyszłorocznych Igrzysk Europejskich.

Przed nami impreza na bardzo wysokim poziomie. Na listach startowych mocne nazwiska, a do rozdania aż 14 kompletów medali. Oprócz walki o indywidualne zwycięstwo w zawodach, o miejsce na podium rywalizować będą również drużyny, sztafety kobiet, sztafety mężczyzn oraz sztafety mieszane (po 7 ceremonii medalowych w każdej
z dwóch kategorii wiekowych).

Nasze oczy skierowane będą przede wszystkim na liczną, bo 16-osobową reprezentację Polski. Powołanie do startu w kategorii Junior Młodszy otrzymali: Hanna Jakubowska, Katarzyna Dębska, Zuzanna Gradoń, Hanna Matusik, Igor Radomyski, Adam Machaj, Krystian Trepczyk i Bartosz Szmytke.
Wśród zawodników kategorii Juniorów U19 wystąpią: Maja Biernacka, Maja Marcinkowska, Pola Wolska, Małgorzata Karbownik , Katarzyna Dębska, Michał Jabłoński, Hubert Skibiak, Paweł Miluch i Marcel Walkowiak.

Podczas imprezy nad naszymi zawodnikami czuwać będzie kadra trenerów: Patrycja Masternak, Tomasz Cygański, Dominika Karolak, Waldemar Lisicki, Katarzyna Wójcik i Krzysztof Gawlikowski.

Aby ułatwić śledzenie wyników i transmisji na żywo z imprezy, została stworzona specjalna strona internetowa poświęcona Mistrzostwom Europy.
link do strony: https://www.u19u17krakow2022european.pl
Każda z konkurencji zaplanowanych na najbliższe 7 dni, będzie transmitowana na żywo, a wywiady z zawodnikami, trenerami oraz ciekawostki z zawodów, będą dostępne w zakładce NEWS.

Zapraszamy do kibicowania!

Mistrzostwa Europy U17 i 19 Kraków 2022 – zapowiedź zawodów