Reprezentanci Polski Natalia Dominiak i Daniel Ławrynowicz przygotowują się do swoich eliminacyjnych startów podczas Mistrzostw Świata Seniorów, które wczoraj rozpoczęły się w Aleksandrii. Jako pierwsze do walki o medale stanęły sztafety mężczyzn. Dziś rozstrzygnie się rywalizacja sztafet kobiet.

Pierwszy start naszych reprezentantów zaplanowany jest na wtorek. O awans do półfinału podczas eliminacji mężczyzn walczyć będzie Daniel Ławrynowicz. Wystartuje w bardzo mocnej stawce zawodników, między innymi wielokrotnym medalistą Pucharu Świata, złotym medalistą Igrzysk olimpijskich w Tokio Josephem Choong, obecnym liderem światowego rankingu, Koreańczykiem Woongtae Jun, czy brązowym medalistą Finału Pucharu Świata Csabą Bohm.
W środę o miejsce wśród 36 półfinalistek postara się Natalia Dominiak. Wśród jej rywalek znajdą się Węgierką Michelle Gulyas, medalistka Pucharu Świata w Kairze i Budapeszcie, zdobywczyni brązowego medalu Finału Pucharu Świata oraz Elodie Clouvel, będąca na prowadzeniu w rankingu światowym, po zwycięstwie w Ankarze.

Nadchodzące dni zapowiadają sportową rywalizacje na najwyższym światowym poziomie.
Zapraszamy do kibicowania i śledzenia wyników na oficjalnej stronie UIPM uipmworld.org oraz w aplikacji
UIPM Central.

Poniżej harmonogram startów:

Wtorek 26.07 – eliminacje mężczyzn
Środa 27.07 – eliminacje kobiet, półfinałowa rankingowa runda szermierki mężczyzn
Czwartek 28.07 – półfinał mężczyzn, półfinałowa rankingowa runda szermierki kobiet
Piątek 29.07 – półfinał kobiet
Sobota 30.07 – finały kobiet i mężczyzn
Niedziela 31.07 – sztafety MIX

Mistrzostwa Świata Seniorów Aleksandria/Egipt – zapowiedź zawodów