Do rozpoczęcia Młodzieżowych Mistrzostw Europy U24 pozostały trzy dni. Już w najbliższy czwartek, wystartuje czterodniowa, bardzo ważna w kalendarzu Młodzieżowców impreza, której gospodarzem tradycyjnie będzie WOSiR Drzonków.

Do startu w zawodach powołanych zostało ośmioro reprezentantów naszego kraju. Wśród najlepszych pięcioboistek i pięcioboistów Europy zobaczymy Ewę Pydyszewską, Adriannę Kapałę, Maję Biernacką, Wiktorię Wierzbę, Kamila Kasperczaka, Macieja Klimka, Michała Jabłońskiego i Adama Pierzchałę.

Oprócz Polaków, do walki o medale przystąpią zawodniczki i zawodnicy z 15 państw, między innymi Czech, Estonii, Gruzji, Niemiec, Węgier czy Włoch.

Pierwszym etapem rywalizacji w ramach Młodzieżowych Mistrzostw Europy, będą czwartkowe półfinały kobiet.
W piątek o przepustkę do finału będą się ubiegać mężczyźni. W sobotę rozdane zostaną pierwsze komplety medali, podczas zaplanowanych na ten dzień finałów kobiet i mężczyzn. Ostatnią odsłoną zawodów będzie rywalizacja sztafet mieszanych, która odbędzie się w niedzielę.

Trzymamy kciuki za naszych reprezentantów!
Zapraszamy do kibicowania, śledzenia wyników i dołączenia do transmisji na żywo z finałów kobiet i mężczyzn oraz sztafet MIX.

Młodzieżowe Mistrzostwa Europy U24 – zapowiedź zawodów