Do fazy półfinałowej ostatniej edycji Pucharu Świata, rozgrywanej w Turcji, zakwalifikowało się troje reprezentantów Polski – Oktawia Nowacka, Anna Maliszewska i Daniel Ławrynowicz.

Walka o awans do wąskiego, 18-osobowego grona finalistów rozpoczęła się podczas rankingowej rundy szermierki.
Najlepiej podczas turnieju zaprezentowała się Oktawia Nowacka, która dzięki pokonaniu 20 rywalek, zajmowała wysoką 9 lokatę (225 punktów). Anna Maliszewska odniosła 14 zwycięstw (195 puntów), Daniel Ławrynowicz na swoim koncie zapisał 200 punktów.
Wszyscy reprezentanci Polski dobrze spisali się podczas bonusowej rundy szermierki. Najwięcej, bo 6 dodatkowych punktów, zdobyła Anna Maliszewska (3 wygrane walki, ostatecznie 201 punktów w konkurencji szermierczej). Po dwie wygrane walki do swojego dorobku dopisali Oktawia Nowacka (229 punktów) i Daniel Ławrynowicz (204 punkty).
W kolejnej z rozegranych konkurencji, mogliśmy śledzić występy już tylko dwójki naszych zawodników. Anna Maliszewska musiała wycofać się z dalszej części rywalizacji, z powodu kontuzji stawu skokowego, doznanej podczas startu.
Wysokie, czwarte miejsce w konkurencji pływackiej należało do Oktawii Nowackiej. Polka finiszowała z czasem 2:19,71, co dało jej miejsce w czołowej dziesiątce przed startem w laser run. Swój czas pływania z eliminacji znacznie poprawił Daniel Ławrynowicz. Na mecie wyścigu zameldował się z rezultatem 2:06,03 (7 miejsce w tej konkurencji).
Oktawia Nowacka stoczyła ciężką walkę na trasie biegu ze strzelaniem. Niestety nie udało jej się obronić wysokiej pozycji zajmowanej na starcie. Przekroczyła metę jako 13, co okazało się niewystarczające aby uzyskać miejsce
w gronie finalistek.
Daniel Ławrynowicz, pomimo osiągnięcia bardzo dobrego rezultatu konkurencji łączonej (7 najlepszy czas laser run), nie zdołał odrobić strat do rywali, którzy wysoko punktowali w turnieju szermierczym. Finiszował jako 13 zawodnik półfinału „A”.

Gratulacje!

Puchar Świata Ankara – Oktawia Nowacka 13 w półfinale kobiet, Daniel Ławrynowicz 13 w półfinale mężczyzn