Za nami półfinały kobiet, trwających w Drzonkowie Młodzieżowych Mistrzostw Europy U24, będących ostatnią imprezą międzynarodowej rangi mistrzowskiej w tym roku.
O przepustkę do finału ubiegały się cztery reprezentantki Polski – Ewa Pydyszewska, Pola Wolska, Wiktoria Wierzba i Adrianna Kapała.

Najlepsza podczas rankingowej rundy szermierki okazała się Włoszka Alice Rinaudo, która zdobyła 250 punktów (19V/8D). Najwyżej sklasyfikowaną Polką została Adrianna Kapała, zapisując na swoim koncie 222 punkty. 15 miejsce w turnieju szermierczym zajęła Ewa Pydyszewska (208 punktów). Wiktoria Wierzba odniosła 10 zwycięstw (187 punktów). Pola Wolska zajęła 28 pozycję, co niestety spowodowało znaczną stratę do rywalek.
Na podstawie wyników zasadniczej rundy szermierki, zawodniczki zostały podzielone na dwie półfinałowe grupy, w których kontynuowały rywalizację o awans.
Startujące w grupie „A” Adrianna Kapała i Wiktoria Wierzba zajmowały odpowiednio 12 i 13 pozycję, po rozegraniu wyścigu pływackiego.
Ewa Pydyszewska i Pola Wolska po turnieju i pływaniu zostały sklasyfikowane na lokatach 7-Ewa i 14-Pola. Bezpośredni awans do finału uzyskiwało 7 najlepszych zawodniczek z każdej z dwóch grup półfinałowych oraz kolejne 4 z najwyższą liczbą punktów.
Bardzo udany występ w laser run w wykonaniu Wiktorii Wierzby (2 najlepszy wynik tej konkurencji wśród zawodniczek grupy „A”), dał jej 7 miejsce w klasyfikacji generalnej i pewny udział w finale.
Ewa Pydyszewska, która finiszowała jako 6 zawodniczka grupy „B”, również wywalczyła jedno z 18 miejsc dające szansę na walkę o medal.
Po zestawieniu wyników obu grup półfinałowych, prawo startu w sobotniej odsłonie zawodów, zapewniła sobie również Adrianna Kapała. Na etapie półfinału swój udział w Młodzieżowych Mistrzostwach Europy zakończyła Pola Wolska.

Gratulacje dla naszych pięcioboistek!


Wiktoria Wierzba, Ewa Pydyszewska i Adrianna Kapała wśród 18 finalistek Młodzieżowych Mistrzostw Europy