Przez najbliższe dni Kraków stanie się stolicą polskiego pięcioboju, a sportowy spektakl odbędzie się na obiektach Akademii Wychowania Fizycznego. Przed nami dwa dni rywalizacji, do której przystąpią najlepsi dwuboiści
i trójboiści. O kwalifikację do startu w zawodach walczyli przez cały sezon, podczas kolejnych edycji Pucharu Polski.

Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży wraca na dobre po przerwie spowodowanej pandemią, jesteśmy gotowi na wznowienie rywalizacji w ramach tej bardzo ważnej imprezy. Zwycięzcami ostatniej edycji OOM, rozegranej w roku 2019 w Drzonkowie, okazali się Paulina Myrda, Maciej Klimek (trójbój nowoczesny), Zuzanna Szondelmajer i Kacper Ploszka (dwubój nowoczesny).
Tym razem, na listach startowych znalazło się 120 nazwisk zawodniczek i zawodników, których celem będzie zdobycie medali w startach indywidualnych i sztafetowych.

Tradycyjnie, pierwszego dnia Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży (środa 06.07.2022) rozegrane zostaną starty indywidualne. W czwartek do walki o podium staną teamy sztafetowe – dwubojowe sztafety dziewcząt i chłopców, oraz trójbojowe sztafety mieszane.

Wszystkie starty podczas Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży, będą transmitowane na żywo. Poniżej linki do transmisji:

06.07.2022 Środa
Uroczyste Otwarcie: https://youtu.be/qwhiBmDsILQ
Strzelanie: https://youtu.be/_DVcq3_efhg
Pływanie: https://youtu.be/_njMWtQVWYo
Bieg: https://youtu.be/mMy1n-a8MiI

07.07.2022 Czwartek
Strzelanie Sztafet: https://youtu.be/JwG3Mc_iM-8
Pływanie Sztafet: https://youtu.be/xPCQTDdU7VM
Bieg Sztafet: https://youtu.be/_trevhmyf1kXXVIII Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży – zapowiedź zawodów, linki do transmisji