Finał rozpoczął się pływaniem, podczas którego Ewa Pydyszewska poprawiła czas uzyskany w środowych eliminacjach (2:20,01), dzięki czemu zdobyła 270 punktów. 12 najlepszy rezultat pływania uzyskała Daria Niedziałkowska, która wyścig ukończyła z czasem 2:15,16 (280 punktów).
Ewa Pydyszewska odnotowała udany występ w mocno obsadzonym turnieju szermierczym. Odniosła 17 zwycięstw, do których dopisany został dodatkowy punkt zdobyty w bonusowej rundzie szermierki. Zmagania na planszy zakończyła z 203 punktami na koncie. 13 wygranych pojedynków w rankingowej rundzie szermierki i dodatkowe dwa w bonusie odniosła Daria Niedziałkowska (180 punktów).
Polki bardzo dobrze zaprezentowały się podczas jazdy konnej. Zarówno Ewa jak i Daria nie popełniły błędów na parkurze. 4 punkty odjęte od wyniku Ewy i 9 punktów od rezultatu Darii, spowodowane było nieznacznym przekroczeniem normy czasu.
Do laser run’u przystąpiły z numerami 13-Ewa i 26-Daria.
Nasze reprezentantki wysoko punktowały w finałowej konkurencji łączonej, dzięki czemu Ewa Pydyszewska obroniła 13 lokatę Młodzieżowych Mistrzostw Świata, a Daria Niedziałkowska awansował w klasyfikacji generalnej i przekroczyła linię mety na 23 miejscu.

Gratulacje dla zawodniczek i trenerów!

Do walki w dzisiejszym finale mężczyzn staną dwaj reprezentanci Polski-Kamil Kasperczak i Maciej Klimek. Trzymamy kciuki za naszych zawodników!

Zapraszamy do kibicowania i śledzenia wyników na oficjalnej stronie UIPM uipmworld.org

13 miejsce Ewy Pydyszewskiej i 23 Darii Niedziałkowskiej w finale Młodzieżowych Mistrzostw Świata