Dzisiejsza rywalizacja sztafet mieszanych była ostatnią odsłoną rozgrywanych na obiektach WOSiR Drzonków tegorocznych Mistrzostw Polski Seniorów.

Do walki o medale stanęło 12 zespołów nie tylko reprezentujących kluby z Polski. Do rywalizacji włączyły się również sztafety mieszane z Czech i Irlandii.

Najmocniejsi podczas pływania okazali się reprezentanci klubu RTP „Victoria” Radom Daria Niedziałkowska i Maciej Klimek, którzy wyścig na dystansie 2x 100 metrów ukończyli z dużą bo 2-sekundową przewagą, osiągając czas 2:00,61. Jako drudzy na mecie zameldowali się zawodnicy z Czech Katerina Tomanova i Daniel Platek (2:02,57) a jako trzeci finiszowali zawodnicy stołecznego klubu Stowarzyszenie „Pięciobój Polski” CWKS Legia- Michalina Wierzba i Łukasz Gutkowski (2:03,07).

Na prowadzenie po drugiej z rozegranych konkurencji-szermierce, wysunęli się Anna Maliszewska i Sebastian Stasiak (KS Olimpia Zielona Góra), którzy okazali się bezkonkurencyjni podczas turnieju. Osiągnęli świetny wynik 265 punktów odnosząc aż 34 zwycięstwa z spośród 44 rozegranych walk. Na miejscu drugim na tym etapie zawodów znajdowali się Michalina Wierzba i Łukasz Gutkowski (235 punktów w szermierce) a trzecią pozycję obsadzili zawodnicy ZKS Drzonków Natalia Dominiak i Kamil Kasperczak (225 punktów zdobytych w turnieju).

Udany występ podczas jazdy konnej osiągnięty przez Wierzbę i Gutkowskiego umożliwił im awans na pozycję liderów w klasyfikacji po trzech konkurencjach. Na miejsce drugie przesunęli się Agnieszka Wysokińska i Dominik Bujko- autorzy jedynego bezbłędnego przejazdu w jeździe konnej (ZKS Drzonków 3), a na pozycji trzeciej, z taką samą pulą punktów jak reprezentanci gospodarzy znaleźli się Anna Maliszewska i Sebastian Stasiak.

Niewielkie różnice punktowe w czołówce sztafet przed rozpoczęciem finałowego laser run’u zapowiadały bardzo ciekawą rywalizację na trasie biegu ze strzelaniem. Bardzo dobrze rozegrany wyścig w wykonaniu naszych olimpijczyków Anny Maliszewskiej i Sebastiana Stasiaka dał im ostateczne zwycięstwo i 3-sekundową przewagę na mecie nad Natalią Dominiak i Kamilem Kasperczakiem. Po brązowy medal sięgnęli Michalina Wierzba i Łukasz Gutkowski.

Gratulacje dla zawodników i trenerów!Anna Maliszewska i Sebastian Stasiak mistrzami Polski seniorów w rywalizacji sztafet mieszanych