Za nami pierwszy dzień rywalizacji w ramach Mistrzostw Polski, podczas którego śledziliśmy zmagania kobiet. Do Drzonkowa przyjechały wszystkie najmocniejsze zawodniczki kadry Polski, między innymi olimpijka z Tokio Anna Maliszewska, brązowa medalistka igrzysk Oktawia Nowacka i utytułowane pięcioboistki Natalia Dominiak i Marta Kobecka.

Dzisiejsza rywalizacja rozpoczęła się konkurencją pływacką, podczas której najlepsza okazała się Oktawia Nowacka (Stowarzyszenie Pięciobój Polski CWKS Legia), kończąc wyścig z czasem 1:18,69. Drugi czas należał do Darii Niedziałkowskiej (1:19,49) a trzeci najwyżej punktowany rezultat osiągnęła reprezentantka Niemiec Kim Spletzer (1:19,78). Po zakończeniu turnieju szermierczego, na prowadzeniu pozostała Oktawia Nowacka, która okazała się najskuteczniejszą pięcioboistką na planszy szermierczej. Na swoją korzyść rozstrzygnęła 18 pojedynków i na swoim koncie zgromadziła 250 punktów. Dzięki drugiemu najlepszemu wynikowi szermierczemu na miejsce trzecie w klasyfikacji po dwóch konkurencjach awansował Anna Maliszewska z KS Olimpia Zielona Góra (242 punkty, 17 zwycięstw). Drugi miejsce na liście zawodniczek po pływaniu i szermiercze zajmowała Daria Niedziałkowska (RTP Victoria Radom).
Znaczący awans po jeździe konnej odnotowała Natalia Dominiak z ZKS Drzonków, która zaliczyła bezbłędny przejazd po parkurze i zajmowała drugie miejsce w klasyfikacji przed konkurencją łączoną. Na prowadzeniu po bardzo udanym występie w jeździe konnej (293 punkty, jedna zrzutka) pozostała Oktawia Nowacka. Trzecie miejsce obsadziła reprezentantka Czech Katerina Tomanova.

Bezkonkurencyjna na trasie biegu ze strzelaniem okazała się Anna Maliszewska, dzięki czemu po raz kolejny sięgnęła po złoty medal Mistrzostw Polski. Jako druga ze stratą 7 sekund do zwyciężczyni metę przekroczyła Oktawia Nowacka a brązowy medal wywalczyła Natalia Dominiak.

Młodzieżowe Mistrzostwa Polski (do lat 23)
Złoty medal- Natalia Dominiak ZKS Drzonków
Srebrny medal- Ewa Pydyszewska ZKS Drzonków
Brązowy medal- Daria Niedziałkowska RTP Victoria Radom

Kategoria do lat 21 (Open)
Złoty medal- Ewa Pydyszewska ZKS Drzonków
Srebrny medal- Katerina Tomanova Czechy
Brązowy medal- Daria Niedziałkowska RTP Victoria Radom

Przy okazji rozgrywanych w Drzonkowie Mistrzostw Polski seniorów i młodzieżowców odbyły się zawody kontrolne młodszych kategorii. W kategorii do lat 18 zwyciężyła reprezentantka Niemiec Rosalie Hanel, przed swoją rodaczką Kim Spletzer i zawodniczką UKS „G-8” Bielany Wiktorią Pruszyńską.
W trójboju nowoczesnym (kategoria do lat 16) najlepsza okazała się Małgorzata Karbownik (Stowarzyszenie „Pięciobój Polski” CWKS Legia). Miejsce drugie zajęła Maja Marcinkowska z ZKS Drzonków a na trzecim stopniu podium stanęła Katarzyna Dębska ze Stowarzyszenia „Pięciobój Polski” CWKS Legia.

Gratulacje dla zawodniczek i trenerów!

WYNIKI – MP seniorów – http://www.pentathlon.org.pl/wyniki/wyniki-xml/?id_event=856

WYNIKI – MP młodzieżowcy U23 – http://www.pentathlon.org.pl/wyniki/wyniki-xml/?id_event=857

Anna Maliszewska ponownie Mistrzynią Polski Seniorów