W Pradze rozpoczęły się coroczne młodzieżowe zawody w pięcioboju nowoczesnym – Memoriał Milana Kadleca. W zmaganiach żeńskich wzięły udział trzy Polki.

W szermierce najlepszy wynik uzyskały Niemka Anna Matthes i Czeszka Katerina Tomanova, które wygrały po 23 pojedynki. Na dziesiątej pozycji sklasyfikowana została najlepsza Polka, Aleksandra Sobolewska, która pokonała 17 z 30 przeciwniczek. Dominika Karolak i Julia Dąbrowska odniosły po 12 zwycięstw i uplasowały się odpowiednio na 28. i 29. pozycji.

W pływaniu najszybsza była Francuzka Emma Riff z czasem 2:13,91, która o zaledwie 0,01 s wyprzedziła Brytyjkę Zoe Davison. Na czele klasyfikacji łącznej utrzymały się Tomanova i Matthes, z tym że w na basenie Czeszka uzyskała punkt przewagi nad Niemką. Na trzecie miejsce awansowała rodaczka Matthes, Rebecca Langrehr. Sobolewska, która w tej konkurencji uzyskała czas 2:19,01, spadła na 11. miejsce, natomiast pozostałe dwie Polki zaliczyły awans – Dąbrowska na 23. miejsce (2:20,75), a Karolak na 24. miejsce (2:21,25).

Jako kolejna rozegrana została konkurencja łącząca bieg ze strzelaniem. Tomanova, która startowała jako pierwsza, spadła w klasyfikacji na szóstą pozycję, z czego skorzystała Matthes, która objęła prowadzenie. Na drugie miejsce awansowała Riff, która uzyskała najlepszy czas kombinacji, natomiast na trzecim pozostała Langrehr. Sobolewska zanotowała spadek na 15. pozycję, z kolei Dąbrowska awansowała na 19., a Karolak na 22. lokatę.

Jazda konna, która kończyła zmagania w Pradze, okazała się bardzo wymagająca. Szczególnie boleśnie przekonały się o tym Aleksandra Sobolewska i Dominika Karolak, które zaliczyły eliminację i spadły odpowiednio na 23. i 25. miejsce. Dużo lepiej poradziła sobie Julia Dąbrowska, która jedynie przekroczyła normę czasu o cztery sekundy i uplasowała się na 13. pozycji. Na czele stawki pozostała Anna Matthes, pomimo wyniku 285 pkt. w tej konkurencji. Na podium obok niej stanęły dwie Brytyjki – Zoe Davison i Charlie Follett.

Dąbrowska 13. na Memoriale Milana Kadleca