Zakończyła się faza eliminacyjna startów indywidualnych podczas Mistrzostw Europy kategorii U19 w Kownie. Przepustkę do finału zdobyło 36 najwyżej sklasyfikowanych zawodniczek i 36 zawodników(2 grupy dziewcząt i dwie grupy chłopców).

Spośród naszych reprezentantów prawo startu w fiale uzyskała 3 zawodników-Ewa Pydyszewska, Michalina Wierzba oraz Jakub Rogowicz.
Ewa Pydyszewska, startująca w grupie A, osiągnęła bardzo wysoki wynik w turnieju szermierczym otwierającym start w zawodach. Pokonała aż 15 z 22 przeciwniczek i z wynikiem 250 punktów została sklasyfikowana na drugiej pozycji w tej konkurencji. Michalina Wierzba rywalizująca w grupie B, za swój występ w szermierce zdobyła 178 punktów. Zarówno Wierzba jak i Pydyszewska, odnotowały dobre wyniki w pływaniu, dzięki czemu Ewa do startu w ostatniej konkurencji-laser run przystąpiła z numerem 3, Michalina, za czas uzyskany podczas pływania (2:20,18) awansowała przed rozstrzygającą losy awansu konkurencją łączoną. Obydwie Polki zaprezentowały wysoką formę biegową i strzelecką. Michalina Wierzba uzyskała 8 najlepszy czas w swojej grupie kwalifikacyjnej, Ewa, mając sporą przewagę nad innymi zawodniczkami kontrolowała przebieg wyścigu. Obie Polki pewnie awansowały. Julia Dąbrowska i Karolina Stokłosiński, nie zdołały zdobyć kwalifikacji do udziału w finale, czego głównym powodem była słabsza dyspozycja podczas turnieju szermierczego.
Jakub Rogowicz jako jedyny z czwórki naszych reprezentantów, znalazł się wśród najlepszych 36 zawodników, którzy powalczą o medale w finałowym starcie indywidualnym. Dobry wynik uzyskany przez niego w szermierce (202 punkty, 12V/14D) i mocny start w laser run, w którym sklasyfikowany został na czołowym 4 miejscu (12:10,86), zagwarantowały mu pozycję promującą do awansu. Na fazie eliminacyjny swój udział w zawodach zakończyli Bartosz Michalczyk, Gerard Machel i Igor Wójcik.

Gratulujemy zawodnikom i trenerom!

 

Ewa Pydyszewska, Michalina Wierzba i Jakub Rogowicz z awansem do finału Mistrzostw Europy U19