Podczas drugiego dnia rywalizacji w ramach Mistrzostw Europy Juniorów i Juniorów Młodszych w Portugalii rozegrane zostały eliminacje mężczyzn w trójboju nowoczesnym oraz czwórbojowa rywalizacja sztafet mężczyzn. Wśród 42 zawodników kategorii U17 o wejście do finału walczył Igor Radomyski. Na starcie rywalizacji sztafetowej oprócz Polaków Michała Jabłońskiego i Olafa Paradowskiego stanęło 11 teamów z całej Europy.

Trójbój nowoczesny- Igor Radomyski

W pierwszej z rozegranych konkurencji- wyścigu pływackim na dystansie 200 metrów stylem dowolnym nasz reprezentant uplasował się na miejscu 10 z czasem 2:08,43. Udany start Igora w konkurencji łączonej i utrzymanie bezpiecznej pozycji w połowie stawki zawodników dało mu ostateczny awans do finału z miejsca 13.

Czwórbój nowoczesny-sztafeta mężczyzn Michał Jabłoński i Olaf Paradowski

Po trudnym początku naszych reprezentantów podczas turnieju szermierczego i 12 pozycji zajętej przez nich na tym etapie zawodów, konieczne było odrabianie strat w dalszej części rywalizacji. Michał i Olaf osiągnęli bardzo dobry rezultat w pływaniu ustanawiając 5 najlepszy czas wyścigu-1:56,51. Niestety mimo mocnego biegu ze strzelaniem w wykonaniu naszej sztafety wysoki poziom laser runu prezentowany przez pozostałe drużyny uniemożliwił znaczny awans w klasyfikacji generalnej. Polacy przekroczyli metę jago 9 sztafeta Mistrzostw Europy.

Gratulacje dla zawodników i trenerów!

Dziś w Portugalii rozdane zostaną trzy komplety medali. W finale rywalizacji indywidualnej kobiet w trójboju nowoczesnym zobaczymy cztery reprezentantki Polski: Katarzynę Dębską, Małgorzatę Karbownik, Maję Marcinkowską i Pole Wolską. Nasze zawodniczki walczą jednocześnie o medal drużynowy (trzy najwyżej sklasyfikowane trójboistki). Kolejną szansą medalową będzie udział Adrianny Kapały i Macieja Klimka w rywalizacji sztafet mieszanych.

Zapraszamy do kibicowania i śledzenia wyników!

Igor Radomyski finalistą Mistrzostw Europy w trójboju. Czwórbojowa sztafeta mężczyzn Michał Jabłoński/Olaf Paradowski na 10 miejscu