Za nami drugi dzień Mistrzostw Europy w kategorii U25. Na starcie dzisiejszych zmagań rywalizacji indywidualnej stanęli panowie reprezentujący 7 państw. Nasz kraj reprezentowali czterej zawodnicy-Łukasz Gutkowski, Kamil Kasperczak, Daniel Ławrynowicz i Filip Olejnik.

Zwycięzcą otwierającej dzisiejsze zmagania konkurencji-pływania okazał się reprezentant Ukrainy Vladyslav Chekan. Wyścig na dystansie 200 metrów stylem dowolnym ukończył z czasem 2:00;45. Drugim najwyżej sklasyfikowanym zawodnikiem na tym etapie rywalizacji  był Węgier Bence Kardos (2:00;53). Z trzecim czasem na liście zwycięzców znalazł się reprezentant Czech Filip Malecek (2:01,39). Na bardzo wysokim 5 miejscu swój występ ukończył Kamil Kasperczak, który uzyskał czas 2:02,99, o 0,14 s pokonując na finiszu Łukasza Gutkowskiego (miejsce 6).
Bezapelacyjnym tryumfatorem turnieju szermierczego został reprezentant Ukrainy Kyrym Shekhmametiev. Zwycięstwem zakończył aż 29 z 36 pojedynków na planszy i na swoim koncie zapisał 274 punkty. Drugie miejsce w szermierce należało do zawodnika ze

Szwajcarii Maxence’a Hofera  (25V/11D i 250 punktów). Na miejscu trzecim zmagania na planszy zakończył Hordii Berezniakov (Ukraina), który odnotował 24 zwycięskie pojedynki. Najwyżej sklasyfikowanym w turnieju szermierczym Polakiem okazał się Łukasz Gutkowski. Jego wynik 234 punkty (22V/14D) pozwolił mu na zajęcie wysokiego 7 miejsca. Po dwóch rozegranych konkurencjach Polacy zajmowali odpowiednio miejsca: 6-Łukasz Gutkowski, 7-Kamil Kasperczak, 11-Daniel Ławrynowicz i 17-Filip Olejnik.
Czołowe rezultaty osiągnięte przez naszych reprezentantów podczas ich występów na parkurze dały awans w klasyfikacji generalnej po trzech rozegranych konkurencjach. Na tym etapie rywalizacji na 3 miejsce awansował Kamil Kasperczak, z numerem 4 do laser run przystąpił Łukasz Gutkowski. Z miejsca 10 na trasę biegu ze strzelaniem wyruszył Daniel Ławrynowicz, Filip  Olejnik wystartował jako 16.
Bardzo dobrze dysponowany biegowo Łukasz Gutkowski szybko odrabiał straty do prowadzącego Ukraińca Shekmametieva. Szybkie i bezbłędne strzelanie pozwoliło mu na objęcie pozycji w czołowej trójce. Na pozycję lidera wysunął się Węgier Bence Kardos, na miejscu drugim biegł Gutkowski a o trzecie miejsce walczyli Marek Grycz (Czechy) i Kamil Kasperczak. Straty do czołówki odrabiał również Daniel Ławrynowicz. Węgier Kardos pozostał niedościgniony i to on sięgnął po indywidualne złoto Mistrzostw Europy. Jako drugi z tytułem wicemistrzowskim metę przekroczył Łukasz Gutkowski a brązowy medal zdobył Marek Grycz. Kamil Kasperczak zajął ostatecznie miejsce 4 a Daniel Ławrynowicz ukończył rywalizację na bardzo wysokim 7 miejscu. Filip Olejnik przekroczył metę jako 17 zawodnik tych mistrzostw.
Świetne rezultaty uzyskane przez naszych zawodników zapewniły im tryumf i złoty medal w klasyfikacji drużynowej. Kamil Kasperczak, Łukasz Gutkowski i Daniel Ławrynowicz zwyciężyli z ogromną, prawie 100-punktową przewagą pokonując zespół z Ukrainy i Turcji.

Gratulacje dla zawodników i trenerów!

Na starcie jutrzejszego, ostatniego dnia mistrzostw staną sztafety mieszane. Nasz kraj reprezentować będą dwa teamy- Wiktoria Wierzba i Łukasz Gutkowski oraz Agnieszka Wysokińska i Kamil Kasperczak.
Zapraszamy do kibicowania i śledzenia wyników. 

Indywidualne srebro Mistrzostw Europy U24 Łukasza Gutkowskiego i złoto w drużynie Gutkowski/Kasperczak/Ławrynowicz