Drugi medal na koncie reprezentacji Polski podczas Mistrzostw świata Juniorów i Juniorów Młodszych. Po wcześniejszym sukcesie Małgorzaty Karbownik i Michała jabłońskiego, którzy zdobyli srebro w rywalizacji sztafet Mieszanych U19, kolejny krążek zdobył Krystian Trepczyk.

Za nami bardzo emocjonujący dzień finałów kobiet i mężczyzn kategorii U17. Do finału mężczyzn, oprócz Krystiana awansował Bartosz Trepczyk. W finale kobiet rywalizowała Hanna Jakubowska.

Bartosz i Krystian zajęli pierwsze dwa miejsca w konkurencji pływackiej. Najszybszy spośród 18 finalistów okazał się Szmytke, który finiszował z rezultatem 2:04,68. Trepczyk zajął drugie miejsce z wynikiem 2:06,98.
Bardzo dobre pływackie otwarcie rywalizacji, dało Krystianowi 4 sekundy przewagi nad Bartoszem i 6 sekund nad Włochem Agavriloaie. O tym kto będzie się liczył w bezpośredniej walce o medale miał zadecydować laser run. Czołowa 10 zawodników znalazła się na trasie biegu ze strzelaniem już po 12 sekundach od startu. Każde potknięcie na strzelnicy mogło skutkować spadkiem w klasyfikacji. Pomimo presji, świetnie na strzelnicy poradził sobie Krystian Trepczyk. Osiągnął 3 rezultat strzelania i wykorzystał błędy rywali aby utrzymać medalową pozycję. Po zaciętej walce do ostatnich metrów, przekroczył linię mety jako brązowy medalista Mistrzostw Świata.
Bartosz Szmytke, stracił niestety kilka cennych sekund na strzelnicy, co okazało się kosztowne. Kluczowe okazało się drugie i czwarte strzelanie, kiedy nie udało się uniknąć błędów. Nasz reprezentant podjął walkę o jak najwyższą lokatę. Ukończył wyścig jako 10 zawodnik finału Mistrzostw Świata Juniorów Młodszych.

Podobnie jak panowie, bardzo mocnym pływaniem swój udział w finale kobiet rozpoczęła Hanna Jakubowska. Po raz kolejny znalazła się w czołówce tej konkurencji, osiągając czas 2:21,52 (poprawiony czas z półfinału 2:21,79). Najszybsza okazała się Egipcjanka Ritage Ramadan (2:20,64).
Bardzo długa i wymagająca droga do finału, którą przebyła nasza reprezentantka, miała znaczny wpływ na jej skuteczność na strzelnicy. Błędy na strzelnicy uniemożliwiły jej obronę medalowej lokaty. Swój indywidualny start w finale Mistrzostw Świata ukończyła na miejscu 15.

Ogromne gratulacje dla naszych reprezentantów, za piękną walkę podczas pierwszych, tak wymagających zawodów najwyższej rangi (eliminacje, półfinał i finał)!!!

Krystian Trepczyk brązowym medalistą Mistrzostw Świata Juniorów Młodszych