Zawodnicy z Polski, Czech i Niemiec rywalizowali dziś o medale Mistrzostw Polski rozgrywanych na obiektach WOSiR Drzonków.

Podobnie jak wczoraj, dzisiejsze zmaganie otworzył wyścig pływacki na dystansie 200 metrów stylem dowolnym. Już podczas pierwszej z konkurencji prowadzenie objął reprezentant klubu RTP „Victoria” Radom Maciej Klimek, który zwyciężył z czasem 2:04,26. Jako drugi na mecie zameldował się Jarosław Świderski z UKS „G-8” Bielany, który finiszował z czasem 2:04,81. Trzecie miejsce na tym etapie rywalizacji zajmował reprezentant Polski na Igrzyskach Olimpijskich w Tokio Łukasz Gutkowski (Stowarzyszenie „Pięciobój Polski” CWKS Legia).

Do walki o medale podczas turnieju szermierczego włączył się Maciej Dukielski z UKS „G-8” Bielany, który okazał się najlepszym zawodnikiem tej konkurencji. Pokonał 21 z 28 rywali i na swoim koncie zapisał 258 punktów. Tak wysoki wynik uzyskany przez niego w szermierce umożliwił mu objęcie pozycji lidera w klasyfikacji generalnej, tuż przed Maciejem Klimkiem (2 miejsce w szermierce, 234 punktów, 18V/10D). Trzecią pozycję po pływaniu i turnieju szermierczym zajmował zawodnik Stowarzyszenia „Pięciobój Polski” CWKS Legia Daniel Ławrynowicz, który osiągnął taki sam rezultat na planszy jak Maciej Klimek (234 punkty).

Świetny występ na parkurze w wykonaniu Macieja Klimka przywrócił go na prowadzenie w klasyfikacji po trzech rozegranych konkurencjach (293 punkty-jedna zrzutka). Wiceliderem po jeździe konnej ze stratą 9 punktów do prowadzącego był Maciej Dukielski, a do czołówki, na miejsce trzecie awansował reprezentant Niemiec Dominik Olejarz.
Ostateczna walka o medale rozegrała się na trasie biegu ze strzelaniem. Prowadzenia od startu do mety nie oddał Maciej Klimek, który sięgnął po złoty medal zawodów, dzięki czemu został najmłodszym Mistrzem Polski seniorów. Dwie sekundy za zwycięzcą metę przekroczył Maciej Dukielski. Trzeci najlepszy rezultat w laser run’ie, którego autorem okazał się Kamil Kasperczak (ZKS Drzonków) zagwarantował mu brązowy medal mistrzostw.

Mistrzostwa Polski Młodzieżowców (do lat 23)
Złoty medal-Maciej Klimek RTP „Victoria” Radom
Srebrny medal- Kamil Kasperczak ZKS Drzonków
Brązowy medal- Łukasz Gutkowski Stowarzyszenie „Pięciobój Polski” CWKS Legia

Kategoria do lat 21 (open)
Złoty medal- Maciej Klimek RTP „Victoria” Radom
Srebrny medal- Kamil Kasperczak
Brązowy medal- Jakub Rogowicz UKS „G-8” Bielany

Kategoria do lat 18 (open)
Pierwsze miejsce- Maciej Klimek RTP „Victoria” Radom
Drugie miejsce- Tim Leh Niemcy
Trzecie miejsce- Moritz Klinkert Niemcy

Trójbój nowoczesny (do lat 17)
Pierwsze miejsce- Arthut Socke Niemcy
Drugie miejsce- Igor Radomyski Stowarzyszenie „Pięciobój Polski” CWKS Legia
Trzecie miejsce- Alexander Lewandowski ZKS Drzonków

Gratulacje dla zawodników i trenerów!

WYNIKI – senior – http://www.pentathlon.org.pl/wyniki/wyniki-xml/?id_event=856

WYNIKI – młodzieżowiec U24 – http://www.pentathlon.org.pl/wyniki/wyniki-xml/?id_event=857

Maciej Klimek najmłodszym w historii złotym medalistą Mistrzostw Polski Seniorów