W Wojewódzkim Ośrodku Sportu i Rekreacji odbyło się uroczyste odsłonięcie odlewu brązowego medalu olimpijskiego wywalczonego przez Oktawię Nowacką w Rio de Janeiro. Odsłonięcia dokonała sama zawodniczka.

Podczas uroczystości obecni byli także m.in. Tomasz Cygański, członek Zarządu PZPNow, Bogusław Sułkowski, dyrektor WOSiR Drzonków, Anna Sulima-Jagiełowicz, mistrzyni świata w pięcioboju nowoczesnym, Irena Rutkowska, honorowy prezes ZKS Drzonków, a także młodzi sportowcy trenujący na co dzień w ośrodku w Drzonkowie.

Odlew medalu, wykonany przez Roberta Tomaka, zawisnął na frontowej ścianie hotelu „Sportowiec”, obok podobnych dzieł, które upamiętniają pozostałe trzy olimpijskie krążki naszych pięcioboistów – złota Janusza Gerarda Pyciaka-Peciaka z Montrealu z 1976 roku oraz Arkadiusza Skrzypaszka indywidualnie i w drużynie z Maciejem Czyżowiczem i Dariuszem Goździakiem w Barcelonie w 1992 roku. Medal Oktawii Nowackiej na tym tle wyróżnia się – jest to pierwszy olimpijski krążek wywalczony dla Polski przez kobietę.

Medal Oktawii Nowackiej uroczyście odsłonięty