Za nami kolejne już, tradycyjnie rozgrywane pod koniec grudnia zawody pięciobojowe upamiętniające Zbigniewa Majewskiego. W miniony weekend w zawodach w Drzonkowie wystartowało ponad 80 zawodników i zawodniczek
z Belgii, Czech, Niemiec, Litwy, Gruzji, Irlandii i Polski. Podczas imprezy zwodnicy i zawodniczki zostali sklasyfikowani w kategoriach do lat 16, do lat 18, do lat 21 i w kategorii OPEN.

Kategoria OPEN
W kategorii Open, wśród kobiet triumfowała reprezentantka Niemiec Cicelle Leh, która głównie dzięki udanemu występowi w turnieju szermierczym i jeździe konnej, jako druga przystąpiła do finałowego laser run. Liderką przed konkurencją łączoną była jej koleżanka z reprezentacji Kim Spletzer. W klasyfikacji po trzech konkurencjach, trzecie miejsce zajmowała Polska Daria Niedziałkowska (zwyciężczyni turnieju szermierczego- 260 punktów, 31V/13D).
Liderka Spletzer nie zdołała utrzymać miejsca w czołówce, na prowadzenie w wyścigu biegowym na dystansie 3200m, połączonym ze strzelaniem wyszła jej koleżanka z reprezentacji Leh. Skuteczna na strzelnicy i bardzo dobrze biegnąca zawodniczka pewnie sięgnęła po złoty medal zawodów. Świetny występ w laser run, w wykonaniu Wiktorii Wierzby (2 najlepszy wynik tej konkurencji- 12:47,37) umożliwił jej odrobienie strat do czołowych zawodniczek (39 sekund straty do liderki na starcie) i zdobycie srebrnego medalu w Memoriale Zbigniewa Majewskiego. Autorka najlepszego rezultatu w konkurencji łączonej, Franka Chalupnikova, awansowała z miejsca ósmego i stanęła na najniższym stopniu podium.

Wśród mężczyzn w tej samej kategorii zwycięzcą okazał się Gruzin Gaga Khijakadze. W klasyfikacji po trzech konkurencjach zajmował miejsce trzecie ale dzięki osiągnięciu drugiego najwyżej punktowanego wyniku biegu ze strzelaniem sięgnął ostatecznie po zwycięstwo w zawodach. Jako pierwszy do konkurencji łączonej przystąpił Niemiec Caspar Rulke, który szybko stracił prowadzenie na rzecz Gruzina i bardzo mocno biegnącego kolegi z reprezentacji Dominika Olejarza (Niemcy). Do walko i medale włączył się również Litwin Titas Puronas, który ostatecznie okazał się srebrnym medalistą Memoriału Majewskiego i zwycięzcą laser run. Trzecie miejsce, po zaciętej walce na ostatniej 800-metrowej pętli biegu wywalczył Niemiec Tim Leh. Najwyżej sklasyfikowanym Polakiem w kategorii Open okazał się młody reprezentant Polski, Łukasz Zawada, który debiutował w pełnym pięcioboju z jazdą konną (czysty przejazd- 300 punktów).

Klasyfikacja do lat 21 kobiety

Złoty medal- Cicelle Leh NIemcy
Srebrny medal- Daria Niedziałkowska Polska
Brązowy medal- Małgorzata Karbownik Polska

Klasyfikacja do lat 21 mężczyźni
Złoty medal- Gaga Khijakadze Gruzja
Srebrny medal- Titas Puronas Litwa
Brązowy medal- Tim Leh Niemcy

Klasyfikacja do lat 18 kobiety
Złoty medal- Małgorzata Karbownik Polska
Srebrny medal- Cicelle Leh Niemcy
Brązowy medal- Josefine Unterberger Niemcy

Klasyfikacja do lat 18 mężczyźni
Złoty medal-Moritz Klinkert Niemcy
Srebrny medal- Tim Leh Niemcy
Brązowy medal- Miklos Rieger Niemcy

Klasyfikacja do lat 16 kobiety
Złoty medal- Katarzyna Dębska Polska
Srebrny medal- Hanna Jakubowska Polska
Brązowy medal- Olga Cisek Polska

Klasyfikacja do lat 16 mężczyźni
Złoty medal- Alexander Lewandowski Polska
Srebrny medal- Adam Machaj Polska
Brązowy medal- Igor Radomyski Polska

Gratulacja dla zawodników i trenerów!

Memoriał Zbigniewa Majewskiego-podsumowanie zawodów