Najlepszych 36 trójboistów wyłonionych podczas eliminacji zmierzyło się dziś w finale Mistrzostw Świata w Bułgarii. Miejsca w gronie najlepszych zawodników zapewniło sobie troje naszych reprezentantów, Michał Jabłoński, Olaf Paradowski i Piotr Ziółek.

Wszyscy trzej Polacy swój start w finale rozpoczęli od mocnego pływania, znacznie poprawili czasy uzyskane w fazie eliminacyjnej. Najszybszym z naszych zawodników został Piotr Ziółek, który pokonując dystans w czasie 2:06,93 zapewnił sobie 3 miejsce w tej konkurencji. Michał Jabłoński osiągnął 14 rezultat pływania (2:11,46), Olaf Paradowski został sklasyfikowany na miejscu 16 (2:11,77). Wysokie miejsca zajmowane przez Polaków zapowiadały emocjonujący wyścig na trasie konkurencji łączonej. Sukces w tej konkurencji odnotował Michał Jabłoński, który dzięki świetnej dyspozycji biegowej i skutecznemu strzelaniu awansował aż o 9 lokat. Swój udział w zawodach ukończył na czołowym 5 miejscu, tracąc zaledwie 10 punktów do pozycji medalowej. Olaf Paradowski i Piotr Ziółek, których bardzo mocną stroną jest bieg nie zawiedli na jego trasie, niestety kilka błędów na strzelnicy zadecydowało o końcowym rezultacie. Olaf Paradowski mimo kłopotów podczas rund strzeleckich zdołał awansować o 3 pozycje. Do mety dotarł jako 13 zawodnik. Piotr Ziółek do ostatnich metrów ścigał kolegę z reprezentacji i finiszował 1 sekundę za Paradowskim na miejscu 14.
Sekunda zadecydowało również o rozstrzygnięciu klasyfikacji drużynowej. Polacy zajęli miejsce tuż za podium tracąc jedną sekundę do brązowych medalistów, Egipcjan.
Dziękujemy za piękną walkę!

Wielkie gratulacje dla zawodników i trenerów! Z niecierpliwością czekamy na ostatnią odsłonę rywalizacji trójboistów, start sztafet MIX. Wkrótce poznamy nazwiska zawodników, którzy będą reprezentować Polskę w tej konkurencji.

Zapraszamy do kibicowania i śledzenia wyników na oficjalnej stronie UIPM uipmworld.org

 

Michał Jabłoński 5, Olaf Paradowski 13, Piotr Ziółek 14 podczas Mistrzostw Świata w Sofii