Przez ostatnie dwa dni na obiektach WOSiR Drzonków śledziliśmy rywalizację młodzieżowców podczas Międzynarodowych Zawodów Majowych, zaliczanych do rankingu UIPM. Równolegle odbył się Puchar Europy, w którym wystartowali najlepsi czwórboiści. 

Klasyfikacja młodzieżowa-pięciobój nowoczesny

Ogromnym sukcesem zakończyła się dla Polaków rywalizacja w kategorii pięcioboistek i pięcioboistów U22. Zarówno wśród kobiet jak i mężczyzn triumfowali nasi reprezentanci. Bezkonkurencyjna wśród pań okazała się Natalia Dominiak (ZKS Drzonków). Wśród panów zwyciężył Oskar Paradowski (UKS G-8 Bielany). Już podczas szermierki- konkurencji otwierającej zmagania w zawodach Natalia i Oskar zbudowali solidną przewagę nad swoimi rywalami. Bardzo dobrze poradzili sobie też podczas występów w kolejnych konkurencjach- pływaniu i jeździe konnej. Obydwoje odnotowali wysoko punktowane starty na parkurze (Dominiak 278 punktów, Paradowski 276 punktów).  Przed decydującym laser run’em Dominiak wypracowała 9-cio sekundowy handicap nad następną w klasyfikacji Darią Niedziałkowską. Dominiak w walce o złoto kontrolowała sytuacje podczas wyścigu. Skuteczna na strzelnicy i na trasie biegu pewnie zwyciężyła wbiegając na metę na 35 sekund przed kolejną zawodniczką. Srebrny medal rywalizacji kobiet zdobyła Wiktoria Wierzba (UKS 8 Starogard Gdański). Brąz wywalczyła kolejna z Polek, Katarzyna Ligęza (ZKS Drzonków).
Paradowski do prowadzącego Egipcjanina, Mohameda Fahme tracił 9 punktów. Trzeci do wyścigu przystąpił reprezentant Niemiec Jan Kaufmann, który wybiegł na trasę 14 sekund za liderem. O kolejności zawodników na mecie zdecydowała ostatnia runda strzelania i finałowa 800 metrowa pętla biegu. Najlepszy w tym starciu okazał się Polak, który metę przekroczył przed Niemcem i Egipcjaninem.

Puchar Europy- czwórbój nowoczesny

Obydwa podia, zarówno w klasyfikacji dziewcząt jak i chłopców zdominowali reprezentanci Węgier. W rywalizacji dziewcząt zwyciężczynią okazała się Luca Szarka, wyprzedzając Noemi Eszes oraz Dorę Szucs. Najwyżej sklasyfikowaną wśród czwórboistek Polską została Ewa Pydyszewska, która zajęła wysokie 5 miejsce.
Zawodnicy z Węgier zdobyli również komplet medali w klasyfikacji czwórboistów. Złoto wywalczył Bence Viczian, srebro Gergely Gabor a brąz Bence Szakaly. Najlepszy z reprezentantów Polski, Igor Wójcik ukończył zawody na miejscu 6.

 

 

Gratulujemy zwycięzcom!

Międzynarodowe Zawody Majowe i Puchar Europy U19- podsumowanie zawodów