Za nami finałowa rywalizacja najlepszych 36 kobiet, które stanęły dziś na starcie Mistrzostw Europy U22. Zwyciężczynią i złotą medalistką została Rosjanka Adelina Ibatulina, która do mety dotarła przed Włoszką Eleną Micheli oraz Węgierką Blanką Guzi.

Najwyżej sklasyfikowaną Polką okazałą się Natalia Dominiak, która finiszowała na miejscu 24. Dominiak dobrze spisała się podczas turnieju szermierczego, pokonała 20 rywalek i za swój występ uzyskała 220 punktów. Po dwóch konkurencjach, pływaniu i szermierce zajmowała 14 lokatę. na miejscu 31 znajdowała się Wiktoria Wierzba, a na 35 Katarzyna Ligęza.
Żadna z Polek nie uniknęła niestety błędów na parkurze. Bardzo wymagająca trasa przejazdu spowodowała, że w zawodach oglądać mogliśmy tylko 2 bezbłędne przejazdy.
Upadek z konia Natalii Dominiak spowodował utratę wysokiej pozycji po trzech konkurencjach, do biegu ze strzelaniem przystąpiła  z 28 numerem. Wiktoria Wierzba i Katarzyna Ligęza wystartowały odpowiednio z numerami 33 i 35.
Laser run okazał się bardzo udany w wykonaniu Wiktorii Wierzby, Polka osiągnęła jeden z najlepszych (7 czas zawodów) czasów w tej konkurencji. Zdołała dzięki temu awansować na 32 miejsce. Spory awans, o 4 lokaty zanotowała również Natalia Dominik. Na metę wbiegła za Białorusinką Hureyevą, zajmując 24 miejsce. Katarzyna Ligęza na mecie zameldowała się na 35 miejscu.

Gratulacje dla zawodniczek i trenerów!

Dziś do udziału w finale przystąpi 3 polskich zawodników, Łukasz Gutkowski, Oskar Paradowski, i Marcel Suliga. Zapraszamy do śledzenia wyników dostępnych na oficjalnej stronie PZPNow, oraz relacji publikowanych na naszych mediach społecznościowych (pentathlonpl na facebook’u i instagramie).

 

 

Natalia Dominiak najwyżej z Polek w finale Mistrzostw Europy Młodzieżowców