Filip Olejnik zajął 35. miejsce w finale chłopców na mistrzostwach świata juniorów w czwórboju nowoczesnym. Drużynowo nasza reprezentacja została sklasyfikowana na 15. lokacie.

W szermierce najlepiej spisał się Brytyjczyk Toby Price, który wygrał 25 pojedynków. O jedno zwycięstwo mniej zanotowali Rosjanin Jegor Gromadskij i Egipcjanin Ahmed El Gendy. Wszyscy oni przegrali swoje walki w rundzie bonusowej. Na 30. miejscu sklasyfikowany został Filip Olejnik, który pokonał 13 rywali w rundzie wstępnej, również przegrywając w rundzie bonusowej.

Konkurencję pływacką z czasem 1:58,70 wygrał Koreańczyk Minseo Lee, wyprzedzając o 0,54 s El Gendy’ego. Egipcjanin został nowym liderem zawodów, za nim natomiast plasowali się Gromadskij i inny z Koreańczyków, Seonghyeon Kang. Olejnik, który uzyskał 21. czas (2:08,39) awansował na 29. pozycję.

Do kombinacji El Gendy przystępował z sześcioma sekundami przewagi nad Gromadskim i dziewięcioma nad Kangiem. Egipcjanin utrzymał prowadzenie do końca biegu ze strzelaniem i zdobył złoty medal. Mógł również świętować triumf w klasyfikacji drużynowej razem ze swoimi kolegami z reprezentacji, którzy zajęli indywidualnie pozostałe dwa miejsca na podium – Mohanad Shaban zdobył srebro, a Alyeldin Sewilam brąz. Filip Olejnik zakończył zmagania na 35. miejscu.

Podczas tych zawodów rozdano kolejne kwalifikacje na młodzieżowe igrzyska olimpijskie w Buenos Aires. Trafiły one do El Gendy’ego, Francuza Ugo Fleurota, Węgra Józsefa Tamása, Białorusina Uladziszlaua Astrouskiego, Brytyjczyka Toby’ego Price’a i Koreańczyka Juseong Moona.

W klasyfikacji drużynowej za Egipcjanami sklasyfikowani zostali Węgrzy József Tamás, Csaba Bőhm i Bálint Katona oraz Francuzi Ugo Fleurot, Kylian Perrier i Alexandre Touil. Polacy w składzie Filip Olejnik, Eryk Karnik i Igor Powroźnik zajęli piętnaste miejsce.

Olejnik 35., drużyna piętnasta