Wczoraj odbył się kończący Młodzieżowe Mistrzostwa Europy finałowy start mężczyzn. Po wcześniej zdobytej kwalifikacji wzięło w nim udział troje naszych reprezentantów-Oskar Paradowski, Łukasz Gutkowski i Marcel Suliga.

Zawody rozpoczęły się od rankingowej rundy szermierki, w której najlepszy wynik odnotował Łukasz Gutkowski, zdobył 226 punktów, co dało mu bardzo wysoką 5 pozycję. Do swojej zdobyczy punktowej dołożył jeszcze kolejnych 5 oczek, wygrywając pięć walk z rzędu podczas rundy bonusowej. Ustąpił dopiero liderowi rundy rankingowej w konkurencji szermierczej (Andrei Zuev z Rosji), z którym stoczył ostatnią walkę na planszy. Wysoko sklasyfikowany w szermierce został również drugi z naszych zawodników-Oskar Paradowski. Konkurencję zakończył uzyskując 214 punktów. Marcel Suliga na tym etapie rywalizacji zgromadził 154 punkty.
Po dwóch konkurencjach, szermierce i pływaniu, w którym wszyscy trzej zawodnicy wystartowali zgodnie z oczekiwaniami, Gutkowski zajmował 8, Paradowski 14 a Suliga 36 miejsce.
Podczas jazdy konnej kobiet, która odbyła się poprzedniego dnia, oglądaliśmy wiele nieudanych przejazdów i liczne błędy na parkurze, co spowodowało znaczące przetasowania w czołówce zawodniczek. Konieczna była pełna koncentracja aby przejazdy ukończył z jak najmniejsza liczbą pomyłek.
Świetne w swoich występach zaprezentowali się Paradowski i Suliga, uzyskując za swoje przejazdy po 279 punktów (po 3 zrzutki). Podczas przejazdu Łukasza Gutkowskiego doszło niestety do upadku z konia, przez co Polak stracił dodatkowe punkty za przekroczenie normy czasu.
Do startu w laser run Polacy przystąpili kolejno- Paradowski z numerem 10, Gutkowski 27, Suliga z 33.
Marcel Suliga został sklasyfikowany jako 3 zawodnik z najlepszym czasem w tej konkurencji, pozwoliło mu to na znaczny awans i finisz na 26 pozycji. Łukasz Gutkowski również znalazł się w ścisłej czołówce uzyskując 7 czas zawodów i awans o 6 pozycji. Oskar Paradowski, bardzo dobrze spisywał się na trasie biegu ale nie zdołał uniknąć kilku błędów na strzelnicy. Do mety dobiegł za Brytyjczykiem Miles’em Pillage na pozycji 16..

Gratulacje dla zawodników i trenerów!

 

Paradowski 16, Gutkowski 21, Suliga 26 w finale Młodzieżowych Mistrzostw Europy