Poznaliśmy zwyciężczynie finału kobiet w Mistrzostwach Europy U24. Na starcie dzisiejszej rywalizacji stanęły zawodniczki z siedmiu krajów między innymi Czech, Turcji i Szwajcarii. Polskę reprezentowały cztery pięcioboistki – Wiktoria Wierzba, Michalina Wierzba, Ewa Pydyszewska i Daria Niedziałkowska.
Dzisiejsze zmagania rozpoczeły się od konkurencji pływackiej. Zawodniczki rywalizowały na dystansie200m stylem dowolnym (pływalnia 25m). Najlepszą w tej konkurencji okazała się reprezentantka Ukrainy Iryna Kubrak, która wyścig ukończyła z czasem 2:12,51. Miejsce drugie należało do jej reprezentacyjnej koleżanki Anastasii Chyzhova. Trzeci najlepszy rezultat osiągnęła Turczynka Ilke Ozyuksel. Najwyżej skalsyfikowaną w tej konkurencji Polką okazała się Michalina Wierzba (2:17,75).
        Podczas drugiej z rozegranych konkurencji, szermierki najskuteczniejszą na planszy została zawodniczka reprezentująca Szwajcarię Lea Egloff, która zwycięstwem zakończyła 27 z 38 walk. Drugie miejsce w szermierce najeżało do Karoliny Krenkovej z Czech (26V / 12D). Trzecią najwyżej sklasyfikowaną zawodniczką w szermierce została Ilke Ozyuksel. Najskuteczniejszą na planszy Polką była Ewa Pydyszewska (21V/17D).
       Wszystkie Polki odnotowały udane występy na parkurze. Daria Niedziałkowska i siostry Wierzby uzyskały ten sam wynik 293 punkty (1 zrzutka). Ewa Pydyszewska zaliczyła trzy zrzutki, co pozwoliło jej zdobyć 279 punktów.
       Do finałowego laser run’u Polki przystąpiły z numerami 9 – Ewa Pydyszewska, 11 – Michalina Wierzba, 13 – Daria Niedziałkowska i 14 – Wiktoria Wierzba. Bardzo dobra dyspozycja biegowa i strzelecka prezentowana przez Wiktorię pozwoliła jej na spory awans i zakończenie rywalizacji na miejscu 9. Tuż za nią metę przekroczyła Ewa Pydyszewska (11 pozycja). Swój udział na miejscu 14 ukończyła Michalina Wierzba, a na miejscu 16 finiszowała Daria Niedziałkowska.
      Zwyciężczynią rywalizacji indywidualnej została Ilke Ozyuksel z Turcji, srebrny medal zdobyła Szwajcarka Lea Egloff, a na trzecim stopniu podium stanęła Czeszka Karolina Krenkova.

W rywalizacji drużynowej po złoty medal sięgnęły Czeszki, srebro wywalczyły Polki (Pydyszewska E., Wierzba W., Wierzba M.), a brąz zdobyły Ukrainki.

Gratulacje dla zawodniczek i trenerów!

Jutro o medale indywidualne Mistrzostw Europy powalczą mężczyźni. Polskę reprezentować będą Łukasz Gutkowski, Daniel Ławrynowicz, Kamil Kasperczak i Filip Olejnik.
Zapraszamy do kibicowania i śledzenia wyników.