Podczas wczorajszej rywalizacji sztafet kobiet w trójboju nowoczesnym Polskę reprezentowały dwa teamy- Maja Marcinkowska i Małgorzata Karbownik oraz Katarzyna Dębska i Pola Wolska. O awans do finału mężczyzn w czwórboju nowoczesnym walczyli Maciej Klimek, Michał Jabłoński i Oskar Paradowski.

Sztafety kobiet trójbój nowoczesny

Podczas rozgrywanych w Aleksandrii Mistrzostw Świata Juniorów Młodszych rozegrana została rywalizacja sztafet kobiet, do których każda z reprezentacji mogła zgłosić dwa zespoły.
Bezkonkurencyjne podczas pływania okazały się nasze zawodniczki Maja Marcinkowska i Małgorzata Karbownik, które osiągnęły czas 2:01,36, pokonując drugie na mecie wyścigu Czeszki o prawie 2 sekundy. Katarzyna Dębska i Pola Wolska osiągnęły 7 rezultat- 2:07,36.
Maja i Małgorzata na trasę biegu ze strzelaniem wyruszyły z pozycji liderek wyruszyły. Nasze zawodniczki bardzo dobrze spisywały się na stanowiskach strzeleckich, ale miały za sobą bardzo mocną biegowo sztafetę z Białorusi. To właśnie zawodniczki z tego kraju okazały się najgroźniejszymi rywalkami Polek. Udało im się objąć prowadzenie, którego nie oddały do końca wyścigu. Maja Marcinkowska, która pobiegła na drugiej zmianie przekroczyła linię mety jako druga zapewniając naszej sztafecie srebrny medal Mistrzostw Świata.
Katarzyna Dębska i Pola Wolska prezentowały mocne tempo biegu, którym nadrabiały kilka błędów popełnionych na strzelnicy. Cenne sekundy stracone na stanowisku strzeleckim okazały się decydujące na finisz rywalizacji. reprezentantki Polski ukończyły laser run jako piąte. Do trzeciego miejsca zabrakło im 15 punktów.

Eliminacje mężczyzn czwórbój nowoczesny

O miejsce wśród finałowej 36 finalistów ubiegało się aż 64 zawodników. Olaf Paradowski do rywalizacji przystąpił w ramach grupy eliminacyjnej „A”. W grupie „B” wystartowali Maciej Klimek i Michał Jabłoński.
Ósmy wynik pływania Olafa Paradowskiego (2:06;57) i 14 wynik szermierki (194 punkty) dały mu wysoką pozycję przed laser runem. Niestety nasz zawodnik zmagał się z poważnymi trudnościami podczas swoich rund strzeleckich. Kosztowało go to utratę przewagi nad goniącymi go zawodnikami i ostatecznie 26 miejsce śród zawodników grupy „A”.
Maciej Klimek i Michał Jabłoński w swoim występie na pływalni zajęli odpowiednio 3 i 17 miejsce (Maciej 2:00,52, Michał 2:07,28). Świetny rezultat szermierki w wykonaniu Macieja Klimka i 4 najlepszy wynik tej konkurencji (236 punktów- 20 wygranych pojedynków) dał mu miejsce lidera przed rozpoczęciem biegu ze strzelaniem. 31 miejsce zajęte w turnieju szermierczym przez Michała Jabłońskiego oznaczało, że będzie musiał stoczyć trudną walkę o wejście do finału na trasie laser runu.
Maciej Klimek od początku do końca wyścigu utrzymywał się na pozycji gwarantującej finał. Celne i szybkie strzelanie pozwoliło mu na spokojniejszy bieg i zaoszczędzenie sił na decydującą część rywalizacji. Przekroczył metę jako 10 zawodnik grupy „B”.
Michał Jabłoński narzucił sobie bardzo mocne tempo biegu. Po nieudanym turnieju szermierczym musiał gonić rywali. Mimo błędów na strzelnicy osiągnął drugi najlepszy rezultat konkurencji łączonej. Awansował aż o 10 lokat i finiszował na miejscu 18, nie dającym niestety przepustki do finału.

Gratulacje!!!

Srebro w sztafecie Mai Marcinkowskiej i Małgorzaty Karbownik, awans Macieja Klimka do finał Mistrzostw Świata