Na szóstym miejscu wojskowych mistrzostw świata sezon zakończyli Anna Maliszewska i Sebastian Stasiak. W Budapeszcie triumfowali Chińczycy.

Pływanie z czasem 1:53,40 wygrali Litwini Gintare Venckauskaite i Dovidas Vaivada z 0,98 s przewagi nad Ukraińcami Waleriją Permykiną i Jurijem Fedeczko oraz 1,28 s nad Francuzami Elodie Clouvel i Valentinem Belaud. Dziewiąty czas (2:00,23) uzyskali Anna Maliszewska i Sebastian Stasiak.

W szermierce najlepsi okazali się Białorusini Michalina Hrynkiewicz i Artiom Jewstigniejew, którzy wygrali 32 walki w rundzie wstępnej i wartą dwa punkty jedyną walkę w rundzie bonusowej. Objęli dzięki temu prowadzenie, przed Włochami Eleną Micheli i Valerio Grassellim oraz Francuzami. Na ósme miejsce awansowali Maliszewska i Stasiak, którzy wygrali 23 pojedynki w rundzie wstępnej i jeden w rundzie bonusowej.

W jeździe konnej żadnej z par nie udało się uzyskać maksymalnego wyniku 300 pkt. Najlepsi w tej konkurencji byli Rosjanie Gulnaz Gubajdullina i Ilja Szugarow, którzy o pięć sekund przekroczyli normę czasu i awansowali na drugie miejsce, za Białorusinów, a przed Włochów. Na dziewiąte miejsce spadli nasi reprezentanci, którzy zakończyli tę konkurencję z wynikiem 257 pkt.

Do kombinacji Hrynkiewicz startowała sześć sekund przed Gubajdulliną i jedenaście przed Micheli i Amerykanką Samanthą Achterberg. Ostatecznie jednak złoty medal przypadł w udziale Chińczykom Wei Wang i Linbinowi Zhangowi, którzy uzyskali najlepszy czas finałowej konkurnecji. Na drugim miejscu uplasowali się Włosi, a na trzecim Rosjanie. Biało-Czerwoni, którzy byli zaledwie niecałą sekundę wolniejsi w biegu ze strzelaniem od mistrzów, zakończyli zmagania na szóstej pozycji.

Szóste miejsce Maliszewskiej i Stasiaka