Sztafety z 20 państw walczyły dziś o medale Mistrzostw Świata w Sofii. Wśród bardzo silnej stawki zawodników wystąpił polski zespół, Ewa Pydyszewska i Jakub Rogowicz.

Świetnym otwarciem zawodów w wykonaniu Polaków okazał się turniej szermierczy, w którym nasi zawodnicy zdobyli 210 punktów, dzięki czemu zajmowali 11 pozycję. Zwycięzcami zmagań na planszy zostali Węgrzy, Nora Kallai-Simoka i Bence
Katona, którzy odnieśli 28 zwycięstw.
Podczas drugiej z rozegranych konkurencji, pływania, Polacy ponownie zajęli 11 miejsce, a czas przez nich uzyskany pozwolił na zdobycie kolejnych 292 punktów. Najskuteczniejszym zespołem wyścigu na pływalni zostali Rosjanie, Maria Samoilova  i Andrei Smirnov.
Pydyszewska i Rogowicz bardzo dobrze zaprezentowali się podczas ostatniej z rozegranych konkurencji. Obydwoje odnotowali skuteczne rundy strzeleckie a dzięki mocnemu tempu biegu zdołali awansować i przekroczyć metę na wysokim 8 miejscu. Wynik uzyskany przez nich na trasie laser run był jednych z czołowych rezultatów, Polacy zostali 7 najwyżej sklasyfikowanym team’em zawodów w tej konkurencji.

Gratulacje dla zawodników i trenerów! Powodzenia podczas startów indywidualnych!

Zapraszamy do śledzenia wyników na oficjalnej stronie UIPM uipmworld.org

Sztafeta MIX Pydyszewska/Rogowicz na wysokim 8 miejscu Mistrzostw Świata Juniorów