XML
  • Women
  • Men
  • Final
  • Final

Team-relay Women


Soon...

Team-relay Men


Soon...

Team-relay Mix


Soon...

Women Qualifications A


Soon...

Women Qualifications B


Soon...

Women Qualifications C


Soon...

Women Final


Pos Name Club Birth Nation Total Fencing Swimming Riding Laser-Run
pts pos wins pts pos time pts pos horse pts pos time
1 ESPOSITO Chloe 1991 AUS 1368240 7 26288 1 2:11.49300 9 Rasputin540 1 12:40.89
2 SILKINA Volha 1995 BLR 1346285 1 35264 18 2:23.28300 3 Hektor497 6 13:23.70
3 LANGREHR Rebecca BVMF Berlin1998 GER 1333270 2 32276 8 2:17.22300 9 Cadozo487 8 13:33.45
4 BUKOW Pia BVMF Berlin1997 GER 1307250 5 28256 27 2:27.20293 20 Promyk508 3 13:12.76
5 KAROLAK Dominika ST.PP"CWKS"LEGIA1998 POL 1287240 7 26269 14 2:20.78293 21 Maximus485 9 13:35.53
6 KISS Virag 1999 HUN 1282210 22 20253 30 2:28.78300 2 Aravalwaro519 2 13:01.93
7 GUZI Blanka 1999 HUN 1269205 25 19273 10 2:18.57293 17 Promyk498 5 13:22.41
8 CSIZMAZIA Rita 2001 HUN 1266240 7 26273 11 2:18.98300 6 Kakan453 17 14:07.20
9 BOROS Alexandra 1997 HUN 1262245 6 27283 3 2:13.98300 13 Caravella434 25 14:26.30
10 SCHIRMER Chiara OSC Potsdam1999 GER 1259255 4 29252 31 2:29.13300 9 Messi452 18 14:08.06
11 KOBECKA Marta UKS"KapryArmexim"1995 POL 1259230 12 24282 4 2:14.43300 6 Rasputin447 22 14:13.31
12 CHALUPNIKOVA Aranka 1997 CZE 1257225 15 23231 41 2:39.66300 5 Aravalwaro501 4 13:19.90
13 LIGEZA Katarzyna ZKS Drzonkow2000 POL 1251215 19 21261 21 2:24.77300 14 Kakan475 10 13:45.23
14 CHYZHOVA Anastasila 1999 UKR 1251235 10 25283 2 2:13.65264 25 Cadozo469 12 13:51.63
15 BRAND Isabel GUATEMALA1996 GUA 1248230 12 24258 24 2:26.09300 14 Maximus460 14 14:00.61
16 CIPROVA Barbora 1996 CZE 1247220 17 22268 16 2:21.47264 26 Kakan495 7 13:25.61
17 SOBOLEWSKA Aleksandra ZKS Drzonkow1999 POL 1220210 22 20278 7 2:16.47300 9 Fire Night432 26 14:28.30
18 SARCIA Borbala 2001 HUN 1207230 12 24280 5 2:15.12293 19 Rasputin404 34 14:56.62
19 MULLER Anna-Renata 1997 GER 1207260 3 30256 28 2:27.41280 23 Messi411 31 14:49.68
20 VALENTOVA Klara Dukla Praha1992 CZE 1196215 19 21248 33 2:31.19287 22 Kakan446 23 14:14.93
21 SMIRNOV Lea OSC Potsdam1999 GER 1185185 29 15260 23 2:25.29293 18 Promyk447 21 14:13.18
22 KOLESZAR Zsofia 2001 HUN 1175180 31 14272 12 2:19.10300 1 Hektor423 29 14:37.80
23 WIERZBA Wiktoria UKS 8 Starogard G1999 POL 1151155 39 9248 32 2:31.03300 16 Maximus448 20 14:12.44
24 ROUBICKOVA Anna Dukla Praha1999 CZE 1115205 25 19236 39 2:37.17300 6 Fire Night374 36 15:26.11
25 PAVLASOVA Marketa Dukla Praha1994 CZE 1061180 31 14248 34 2:31.38300 3 Caravella333 39 16:07.21
26 NIEDZIALKOWSKA Daria "VICTORIA" RADOM2000 POL 952220 17 22275 9 2:17.58DNS457 15 14:03.30
27 HAJDUKOVA Michaela Dukla Praha1996 CZE 943235 10 25236 40 2:37.28DNS472 11 13:48.77
28 LINE BAUN Grubak 1996 DEN 934200 27 18223 42 2:43.78280 23 Fire Night231 42 17:49.22
29 BIENIECKA Natalia ST.PP"CWKS"LEGIA2001 POL 926210 22 20262 20 2:24.33DNS454 16 14:06.86
30 WYSOKINSKA Agnieszka UKS G-8 Bielany Warszawa2000 POL 912215 19 21257 26 2:26.56DNS440 24 14:20.51
31 ZIEMANN Zoe 2001 GER 870200 27 18248 35 2:31.40EL422 30 14:38.36
32 HARTMANOVA Barbora Dukla Praha2002 CZE 859175 34 13278 6 2:16.28DNS406 33 14:54.02
33 HORBACZ Nicola ZKS Drzonkow2001 POL 859150 40 8260 22 2:25.09DNS449 19 14:11.60
34 MARKOWICZ Paula UKS G-8 Bielany Warszawa2002 POL 854185 29 15262 19 2:24.01DNS407 32 14:53.85
35 BERENT Marta UKS Zoliborz Warszawa2001 POL 844160 37 10255 29 2:27.63DNS429 28 14:31.15
36 STOKLOSINSKI Karolina ZKS Drzonkow2001 POL 818170 35 12246 38 2:32.40DNS402 35 14:58.24
37 PYTEL Magdalena ZKS Drzonkow2002 POL 756160 37 10247 37 2:31.85DNS349 38 15:51.69
38 MYRDA Paulina UKS 48 Czestochow2003 POL 738DNS269 15 2:20.79DNS469 13 13:51.65
39 STOKLOSINSKI Angelika ZKS Drzonkow2001 POL 734165 36 11266 17 2:22.02DNS303 40 16:37.44
40 KAPALA Adrianna UKS G-8 Bielany Warszawa2003 POL 677DNS247 36 2:31.70DNS430 27 14:30.90
41 BROJANOWSKA Zofia UKS G-8 Bielany Warszawa2002 POL 654135 41 5258 25 2:26.48DNS261 41 17:19.44
42 TOMONSKA-MALINOWSKA Natasza ZKS Drzonkow2003 POL 560DNS210 43 2:50.01DNS350 37 15:50.64
43 PYDYSZEWSKA Ewa UKS 5 Konstantynow 2002 POL 451180 31 14271 13 2:19.67DNSEL
44 KREJCI Katerina Dukla Praha2000 CZE 225225 15 23DNSDNSDNS

Men Qualifications A


Soon...

Men Qualifications B


Soon...

Men Qualifications C


Soon...

Men Final


Pos Name Club Birth Nation Total Fencing Swimming Riding Laser-Run
pts pos wins pts pos time pts pos horse pts pos time
1 SAVKIN Alexander MOSREGION PENTATH1988 RUS 1483258 1 41302 17 2:04.17300 1 Fire Night623 4 11:17.24
2 TOVKAI Oleksandr 1996 UKR 1478246 4 38312 1 1:59.48300 10 Fire Night620 5 11:20.17
3 KARDOS Bence TRION SC1998 HUN 1466230 13 34307 4 2:01.70300 8 Hektor629 1 11:11.29
4 PALAZKOV Ilya 1995 BLR 1460258 1 41304 12 2:03.40293 26 Fire Night605 13 11:35.76
5 ZELIANKEVICH Dzianis 1993 BLR 1447234 11 35303 15 2:03.68300 8 Rasputin610 10 11:30.98
6 KINDL David 1991 CZE 1438242 7 37294 27 2:08.16300 10 Hektor602 15 11:38.23
7 KIRPULIANSKY Dmytro 1985 UKR 1436258 1 41296 23 2:07.04300 4 Cadozo582 25 11:58.76
8 POUPE Aliaksandr 1992 BLR 1434246 4 38284 46 2:13.12279 38 Promyk625 2 11:15.19
9 RYDVANSKYI Vladyslav 1996 UKR 1434222 16 32305 10 2:02.84300 2 Rasputin607 12 11:33.42
10 BALIUK DMYTRO 1996 UKR 1427218 19 31293 29 2:08.71300 3 Caravella616 6 11:24.27
11 SZABÓ�� Illés 1997 HUN 1426242 7 37306 7 2:02.02287 32 Brawur591 21 11:49.25
12 STASKIEWICZ Szymon ZKS Drzonkow1987 POL 1426246 4 38292 33 2:09.38284 36 Kakan604 14 11:36.92
13 KOVAL Oleksandr 1991 UKR 1415226 14 33278 54 2:16.08300 4 Aravalwaro611 9 11:29.35
14 ZVEDENIUK Pavlo 1990 UKR 1409238 9 36304 11 2:03.37293 28 Messi574 31 12:06.39
15 PARADOWSKI Oskar UKS G-8 Bielany Warszawa1999 POL 1403222 16 32306 8 2:02.28293 31 Promyk582 26 11:58.79
16 BURCSIK Barnabas 1999 HUN 1397186 38 23288 42 2:11.20300 18 Fire Night623 3 11:17.15
17 SVECHOTA Lukas 1997 CZE 1397206 27 28279 52 2:15.97300 13 Cadozo612 7 11:28.82
18 BERNATH Balint 1998 HUN 1396226 14 33303 13 2:03.59300 16 Messi567 33 12:13.54
19 GAAL Andras 1998 HUN 1392206 27 28293 30 2:08.78300 23 Maximus593 18 11:47.20
20 SALGA Gergo 1999 HUN 1392214 22 30301 19 2:04.51293 28 Maximus584 23 11:56.41
21 DABROWSKI Pawel ZKS Drzonkow1998 POL 1389198 31 26308 2 2:01.00300 24 Maximus583 24 11:57.86
22 YEUSIYEVICH Pavel 1994 BLR 1388198 31 26278 53 2:16.02300 18 Cadozo612 8 11:28.88
23 VICZIAN Bence 2001 HUN 1387198 31 26289 40 2:10.86300 10 Aravalwaro600 16 11:40.76
24 KASPERCZAK Kamil ZKS Drzonkow2000 POL 1383222 16 32291 38 2:09.95293 28 Fire Night577 29 12:03.39
25 TSIKHANAU Pavel 1991 BLR 1381218 19 31291 37 2:09.94279 39 Maximus593 19 11:47.85
26 DUKIELSKI Maciej UKS G-8 Bielany Warszawa1995 POL 1378214 22 30285 45 2:12.78283 37 Promyk596 17 11:44.49
27 HEGEDUS Laszlo 1999 HUN 1376186 38 23283 49 2:13.94299 25 Hektor608 11 11:32.61
28 KAUFMANN Jan BVMF Berlin1999 GER 1373210 24 29284 47 2:13.30300 18 Aravalwaro579 28 12:01.11
29 PLATEK Daniel Dukla Praha1999 CZE 1362218 19 31292 32 2:09.16286 34 Messi566 34 12:14.76
30 POWROZNIK Igor ZKS Drzonkow2000 POL 1362178 45 21298 21 2:06.01300 15 Maximus586 22 11:54.86
31 HORVATH Barnabas 2001 HUN 1350182 40 22303 13 2:03.59286 33 Rasputin579 27 12:01.05
32 JASZCZERSKI Michal UKS Dwojka Tczew1999 POL 1347198 31 26287 44 2:11.57286 35 Messi576 30 12:04.49
33 KNOCHE Tim BVMF Berlin1999 GER 1340234 11 35295 26 2:07.81300 22 Caravella511 50 13:09.71
34 MIKO Domonkos 1997 HUN 1336182 40 22295 24 2:07.57300 4 Kakan559 36 12:21.54
35 MITTERRAND Fernand BVMF Berlin1999 GER 1328210 24 29307 5 2:01.75254 40 Kakan557 37 12:23.45
36 GLAPIAK Arthur 1999 GER 1322182 40 22271 57 2:19.81300 4 Cadozo569 32 12:11.43
37 MACHEL Gerard ZKS Drzonkow2001 POL 1321182 40 22282 51 2:14.16300 18 Caravella557 38 12:23.97
38 OLEJARZ Dominik OSC Potsdam1999 GER 1315198 31 26290 39 2:10.23293 27 Caravella534 41 12:46.80
39 NETZ Alexander BVMF Berlin2001 GER 1314210 24 29275 55 2:17.86300 16 Aravalwaro529 42 12:51.11
40 WOJCIK Igor UKS G-8 Bielany Warszawa2001 POL 1309190 37 24291 36 2:09.88300 13 Caravella528 43 12:52.05
41 SULIGA Marcel ZKS Drzonkow2000 POL 1038158 51 16288 43 2:11.42EL592 20 11:48.75
42 KOSTEJN Ondrej Dukla Praha1999 CZE 1031206 27 28303 16 2:03.80DNS522 45 12:58.86
43 JAKUBOWSKI Sergiusz UKS G-8 Bielany Warszawa2000 POL 1028178 45 21288 41 2:11.17DNS562 35 12:18.75
44 SZMYTKE Jakub UKS Zoliborz Warszawa2001 POL 1024194 36 25302 18 2:04.26DNS528 44 12:52.24
45 SPALONY Tadeusz ZKS Drzonkow2001 POL 1009206 27 28291 35 2:09.86DNS512 48 13:08.93
46 MALECEK Jakub Dukla Praha2001 CZE 1005182 40 22305 9 2:02.75DNS518 46 13:02.16
47 KARNIK Eryk "VICTORIA" RADOM2000 POL 999174 47 20308 3 2:01.10DNS517 47 13:03.50
48 OLEJNIK Filip ZKS Drzonkow2000 POL 995162 49 17292 31 2:09.07EL541 40 12:39.43
49 AL REYAHI Sami KMP Kladno2001 CZE 992150 52 14297 22 2:06.88DNS545 39 12:35.06
50 PARADOWSKI Olaf UKS G-8 Bielany Warszawa2003 POL 945150 52 14284 48 2:13.45DNS511 49 13:09.00
51 KRAWCZYK Stanislaw UKS Zoliborz Warszawa2001 POL 941146 54 13294 28 2:08.33DNS501 52 13:19.34
52 MICHALCZYK Bartosz UKS G-8 Bielany Warszawa2002 POL 932142 55 12283 50 2:13.98DNS507 51 13:13.28
53 WISNIEWSKI Adrian ZKS Drzonkow2002 POL 913170 48 19295 25 2:07.75DNS448 54 14:12.03
54 DUDZINSKI Tomasz UKS G-8 Bielany Warszawa2004 POL 827162 49 17273 56 2:18.66DNS392 56 15:08.99
55 CYBULSKI Cyprian UKS 5 Konstantynow 2002 POL 753DNS299 20 2:05.79DNS454 53 14:06.53
56 KRUSZYNSKI Bartosz UKS G-8 Bielany Warszawa2003 POL 710142 55 12255 58 2:27.96DNS313 59 16:27.75
57 ZAWADA Lukasz UKS G-8 Bielany Warszawa2003 POL 700DNS254 59 2:28.14DNS446 55 14:14.59
58 KLIMEK Maciej "VICTORIA" RADOM2003 POL 689DNS307 6 2:01.88DNS382 58 15:18.03
59 MILUCH Pawel ZKS Drzonkow2004 POL 626DNS242 60 2:34.25DNS384 57 15:16.13
60 HERCIK Vojtech 1997 CZE 529238 9 36291 34 2:09.76DNSDNS