XML
  • Women
  • Men
  • Final
  • Final

Team-relay Women


Soon...

Team-relay Men


Soon...

Team-relay Mix


Soon...

Women Qualifications A


Soon...

Women Qualifications B


Soon...

Women Qualifications C


Soon...

Women Final


Pos Name Club Birth Nation Total Fencing Swimming Riding Laser-Run
pts pos wins pts pos time pts pos horse pts pos time
1 SCHLEU Annika 1990 GER 1388260 2 35275 7 2:17.59300 2 Cadozo553 3 12:27.99
2 MALISZEWSKA Anna UKS "Zoliborz" Wa1993 POL 1376260 1 35272 10 2:19.40300 3 Haris544 4 12:36.43
3 CARRIER Marina 1996 AUS 1357225 17 28276 4 2:17.05300 1 Baluboy556 1 12:24.69
4 KOVACS Sarolta 1991 HUN 1346255 3 34290 2 2:10.02300 3 Maximus501 17 13:19.92
5 STEINBORN Ronja 1990 GER 1338225 16 28271 14 2:19.99300 9 Kakan542 5 12:38.97
6 LANGREHR Rebecca BVMF BERLIN1998 GER 1319235 10 30274 8 2:18.14286 13 Cadozo524 7 12:56.03
7 MATTHES Anna OSC Potsdam1998 GER 1311230 14 29262 30 2:24.13300 10 Lexus519 11 13:01.19
8 BUKOW Pia BVMF BERLIN1997 GER 1303230 13 29259 35 2:25.96279 16 Amazonka535 6 12:45.33
9 GASZIKOWSKI Annabell 2001 GER 1293225 18 28264 28 2:23.48300 6 Rasputin504 14 13:16.20
10 BETTINELLI Alexandra 1995 GER 1269240 9 31274 9 2:18.20277 18 Sycylia478 23 13:42.18
11 ADOMAITYTE Elzbeta VILNIUS2002 LTU 1263215 21 26247 43 2:31.55279 17 Wulkan522 8 12:58.48
12 ASTROUSKAYA Viktoryia 1997 BLR 1259255 4 34265 24 2:22.83300 6 Karter439 33 14:21.42
13 EINSIEDLER Anastasia 2001 GER 1253200 26 23262 31 2:24.47293 12 Promyk498 19 13:22.77
14 CHALUPNIKOVA Aranka 1997 CZE 1246205 23 24237 51 2:36.62300 8 Kakan504 15 13:16.30
15 ROUBICKOVA Anna DUKLA PRAHA1999 CZE 1240215 20 26254 38 2:28.25300 3 Amazonka471 25 13:49.61
16 HACHULSKA Natalia UKS "Zoliborz" Wa1992 POL 1233240 8 31267 21 2:21.93296 11 Falia430 35 14:30.77
17 RAHACHOVA Tatsiana 1995 BLR 1218245 7 32268 20 2:21.40275 19 Rasputin430 34 14:30.18
18 WIERZBA Wiktoria UKS 8 Starogard G1999 POL 1212140 47 11269 17 2:20.68283 15 Wulkan520 10 13:00.33
19 WALSER Carlotta 2001 GER 1210185 31 20260 33 2:25.19261 20 La Vieen Rose504 16 13:16.80
20 KOBECKA Marta UKS"KapryArmexim"1995 POL 1204255 5 34276 6 2:17.20229 23 Fire Night444 31 14:16.45
21 DABROWSKA Julia ZKS Drzonkow2001 POL 1140215 22 26271 11 2:19.55238 21 Fire Night416 38 14:44.30
22 SUKORA Katiarina 2000 BLR 1056255 6 34280 3 2:15.28EL521 9 12:59.64
23 PAVLASOVA Marketa DUKLA PRAHA1994 CZE 1046175 36 18248 42 2:31.36286 14 Atletico337 49 16:03.69
24 RETI Kamilla 1991 HUN 989230 12 29251 40 2:29.50DNS508 13 13:12.44
25 OHTA Natsu NEMURO SC2007 JPN 976150 42 13271 12 2:19.63DNS555 2 12:25.28
26 WYSOKINSKA Agnieszka UKS"G-8"BIELANY2000 POL 951225 15 28264 26 2:23.24EL462 29 13:58.22
27 WALSER Julie 2001 GER 947200 27 23264 27 2:23.31EL483 20 13:37.93
28 GINEITYTE Medeja LMPF2003 LTU 934205 23 24266 22 2:22.10DNS463 28 13:57.88
29 DOBROVOLSKAYA Anhelina 2003 BLR 928185 32 20243 48 2:33.70DNS500 18 13:20.06
30 PYDYSZEWSKA Ewa ZKS Drzonkow2002 POL 926190 29 21268 19 2:21.21DNS468 26 13:52.18
31 OHTA Kaede NEMURO SC2005 JPN 924140 46 11270 15 2:20.21DNS514 12 13:06.87
32 STOKLOSINSKI Karolina ZKS Drzonkow2001 POL 905180 33 19261 32 2:24.84DNS464 27 13:56.54
33 LIGEZA Katarzyna ZKS Drzonkow2000 POL 903170 40 17259 34 2:25.92EL474 24 13:46.32
34 KAPALA Adrianna UKS"G-8"BIELANY2003 POL 898175 35 18245 47 2:32.81DNS478 22 13:42.11
35 WIERZBA Michalina UKS 8 Starogard G2002 POL 885170 39 17276 5 2:17.11DNS439 32 14:21.13
36 AHAUS Viktoria TV LEMGO2001 GER 865205 23 24257 36 2:26.69EL403 45 14:57.96
37 MARCIULIONYTE Viktorija KMP1999 LTU 863230 11 29229 52 2:40.86DNS404 44 14:56.61
38 LICHANCOVA Alicia 1998 SVK 857190 28 21247 45 2:31.75DNS420 37 14:40.18
39 STOKLOSINSKI Angelika ZKS Drzonkow2001 POL 857180 34 19270 16 2:20.44DNS407 43 14:53.46
40 GUDLEVICIUTE Patricija VILNIUS2004 LTU 846150 43 13247 44 2:31.57DNS449 30 14:11.05
41 MARKOWICZ Paula UKS"G-8"BIELANY2002 POL 833145 44 12264 25 2:23.00DNS424 36 14:36.31
42 REKUTE Monika VILNIUS2002 LTU 812220 19 27271 13 2:19.76DNS321 51 16:19.52
43 GOLUBOVA Ksenija VILNIUS2003 LTU 808185 30 20214 55 2:48.00DNS409 41 14:51.84
44 BUTKUTE Agne KMP2003 LTU 795160 41 15222 54 2:44.20DNS413 40 14:47.15
45 HORBACZ Nicola ZKS Drzonkow2001 POL 784145 45 12249 41 2:30.77DNS390 47 15:10.93
46 PAKINKYTE Teja KMP2004 LTU 770140 48 11228 53 2:41.42DNS402 46 14:58.53
47 SZCZUR Nela ZKS Drzonkow2004 POL 749DNS269 18 2:20.70DNS480 21 13:40.12
48 ZURAUSKAITE Meile KMP2003 LTU 724175 38 18239 49 2:35.50DNS310 53 16:30.93
49 UCHIDA Misaki PTS1998 JPN 701175 37 18293 1 2:08.60233 22 PromykDNS
50 HORBACZ Matylda ZKS Drzonkow2006 POL 669DNS255 37 2:27.50DNS414 39 14:46.15
51 KASPERCZAK Aleksandra ZKS Drzonkow2006 POL 660DNS253 39 2:28.70DNS407 42 14:53.04
52 PRUSZYNSKA Wiktoria UKS"G-8"BIELANY2003 POL 632DNS263 29 2:23.80DNS369 48 15:31.52
53 ZDRZENICKA Julia MKP Mysliborz2004 POL 600DNS265 23 2:22.52DNS335 50 16:05.56
54 CELUCH Oliwia ZKS Drzonkow2005 POL 547DNS237 50 2:36.59DNS310 52 16:30.16
55 WISZNIOWSKA Julia ZKS Drzonkow2005 POL 545DNS245 46 2:32.59DNS300 54 16:40.65

Men Qualifications A


Soon...

Men Qualifications B


Soon...

Men Qualifications C


Soon...

Men Final


Pos Name Club Birth Nation Total Fencing Swimming Riding Laser-Run
pts pos wins pts pos time pts pos horse pts pos time
1 KARDOS Bence 1998 HUN 1473230 15 38309 4 2:00.71293 18 Messi641 1 10:59.87
2 GRYCZ Marek 1997 CZE 1471242 11 41298 24 2:06.20300 10 La Vieen Rose631 4 11:09.21
3 GUTKOWSKI Lukasz UKS"G-8"BIELANY1998 POL 1468238 12 40305 10 2:02.90286 31 Haris639 2 11:01.85
4 LAWRYNOWICZ Daniel ST.PP"CWKS"LEGIA1997 POL 1465242 9 41299 22 2:05.98286 30 Promyk638 3 11:02.39
5 UIBEL Pele 2000 GER 1461250 7 43288 48 2:11.15300 12 La Vieen Rose623 6 11:17.54
6 STASKIEWICZ Szymon ZKS Drzonkow1987 POL 1459270 1 48290 42 2:10.30300 1 Maximus599 16 11:41.97
7 MAROSI Adam 1984 HUN 1454254 6 44303 13 2:03.61293 22 Atletico604 14 11:36.83
8 EVSTIGNEEV Artem 1995 BLR 1442254 4 44302 18 2:04.33299 14 Messi587 22 11:53.03
9 STASIAK Sebastian UKS "Zoliborz" Wa1994 POL 1435226 17 37302 17 2:04.13287 29 Kakan620 8 11:20.63
10 SWIDERSKI Jaroslaw UKS"G-8"BIELANY1993 POL 1430210 29 33309 2 2:00.60293 25 Haris618 9 11:22.22
11 VASILIONAK Aliaksandr 1986 BLR 1428230 16 38290 43 2:10.37300 3 La Vieen Rose608 11 11:32.88
12 SEKIGUCHI Takeshi MPD1989 JPN 1425254 5 44306 8 2:02.17293 22 Messi572 34 12:08.28
13 BERNATH Balint 1998 HUN 1417218 23 35303 12 2:03.52300 4 Cadozo596 18 11:44.44
14 NETZ Alexander BVMF BERLIN2001 GER 1412262 2 46282 58 2:14.24293 27 Maximus575 32 12:05.83
15 KHURS Alexei 2001 BLR 1411262 3 46298 25 2:06.22286 32 Atletico565 42 12:15.65
16 IVANOU Ivan 1996 BLR 1406234 14 39299 21 2:05.57258 39 Amazonka615 10 11:25.26
17 GAAL Andras 1998 HUN 1399218 23 35284 55 2:13.30300 10 Kakan597 17 11:43.50
18 SALGA Gergo 1999 HUN 1393226 17 37296 29 2:07.24292 28 Fire Night579 27 12:01.18
19 KASPERCZAK Kamil ZKS Drzonkow2000 POL 1391206 30 32303 14 2:03.93277 34 Cadozo605 13 11:35.71
20 PARADOWSKI Oskar UKS"G-8"BIELANY1999 POL 1385214 26 34304 11 2:03.34293 16 Falia574 33 12:06.56
21 KATONA Balint 2000 HUN 1384226 17 37289 44 2:10.61300 7 Baluboy569 38 12:11.36
22 DUKIELSKI Maciej UKS"G-8"BIELANY1995 POL 1384214 27 34286 53 2:12.38300 1 Falia584 24 11:56.65
23 DABROWSKI Pawel ZKS Drzonkow1998 POL 1375198 36 30309 3 2:00.67293 18 Fire Night575 31 12:05.49
24 OLEJARZ Dominik OSC Potsdam1999 GER 1370218 23 35294 32 2:08.36293 24 Wulkan565 40 12:15.47
25 BLECHSCHMIDT Henes OSC Potsdam2000 GER 1368190 40 28297 28 2:06.50293 26 Wulkan588 21 11:52.87
26 POWROZNIK Igor ZKS Drzonkow2000 POL 1366198 35 30290 41 2:10.17300 4 Amazonka578 30 12:02.32
27 KAUFMANN Jan BVMF BERLIN1999 GER 1364234 13 39291 39 2:09.82236 41 Karter603 15 11:37.00
28 SZEP Balazs 1999 HUN 1358174 47 24302 15 2:04.03251 40 Amazonka631 5 11:09.78
29 SCHAEFERS Max 2001 GER 1357202 33 31298 27 2:06.40276 35 Atletico581 25 11:59.74
30 VALASEVICH Aliaksei 1998 BLR 1354222 20 36293 37 2:08.85293 17 Baluboy546 54 12:34.02
31 BERAZAVIK Uladzislau 2001 BLR 1351190 42 28288 49 2:11.25267 38 Carewna606 12 11:34.42
32 PATAKI Balazs 1998 HUN 1351202 31 31298 26 2:06.37300 13 Carewna551 51 12:29.85
33 SULIGA Marcel ZKS Drzonkow2000 POL 1344162 52 21292 38 2:09.45269 36 Lexus621 7 11:19.63
34 WOJCIK Igor UKS"G-8"BIELANY2001 POL 1342186 44 27293 34 2:08.70300 7 Rasputin563 43 12:17.33
35 GUDLEVICIUS Gytis VILNIUS1999 LTU 1339222 20 36307 7 2:01.85280 33 Maximus530 59 12:50.96
36 KHAMICHENKA Artsiom 1999 BLR 1332182 45 26302 16 2:04.10300 4 Rasputin548 53 12:32.80
37 YEUSIYEVICH Pavel 1994 BLR 1328202 31 31280 61 2:15.15268 37 La Vieen Rose578 29 12:02.05
38 MICHALCZYK Bartosz UKS"G-8"BIELANY2002 POL 1325162 52 21289 45 2:10.80293 18 Cadozo581 26 11:59.94
39 ASTROUSKI Uladzislau 2000 BLR 1313222 20 36293 34 2:08.70208 43 Fire Night590 19 11:50.68
40 SPLETZER Marc 2001 GER 1311242 9 41290 40 2:10.04191 44 Carewna588 20 11:52.31
41 STANKEVICH Uladzislau 2000 BLR 1306194 38 29294 31 2:08.32293 15 Haris525 60 12:55.68
42 KNOCHE Tim BVMF BERLIN1999 GER 1304166 51 22301 19 2:04.93300 9 Promyk537 57 12:43.34
43 OLEJNIK Filip ZKS Drzonkow2000 POL 1293158 55 20287 51 2:11.86293 18 Baluboy555 50 12:25.75
44 OKAMURA Keiji MPD1986 JPN 1268174 48 24300 20 2:05.13229 42 Lexus565 41 12:15.59
45 TAMAS Jozsef 2000 HUN 1118246 8 42309 5 2:00.90EL563 44 12:17.69
46 SZMYTKE Jakub UKS "Zoliborz" Wa2001 POL 1067198 37 30298 23 2:06.09DNS571 35 12:09.10
47 DOERKS Felix OSC Potsdam2000 GER 1041210 28 33271 63 2:19.70EL560 47 12:20.27
48 KRAWCZYK Stanislaw UKS "Zoliborz" Wa2001 POL 1040190 41 28293 36 2:08.80DNS557 49 12:23.93
49 MITTERRAND Fernand BVMF BERLIN1999 GER 1031154 57 19307 6 2:01.63EL570 36 12:10.36
50 VARADI Roland 1999 HUN 1029186 43 27286 52 2:12.30EL557 48 12:23.13
51 ARAI Kodai SEISA2004 JPN 1020146 58 17288 47 2:11.11DNS586 23 11:54.91
52 PURONAS Titas KMP2002 LTU 1017194 39 29256 68 2:27.14DNS567 39 12:13.58
53 KARNIK Eryk "VICTORIA" RADOM2000 POL 1015154 56 19311 1 1:59.51EL550 52 12:30.89
54 MALINAUSKAS Daumantas VILNIUS2002 LTU 1001202 33 31288 49 2:11.25DNS511 61 13:09.39
55 PARADOWSKI Olaf UKS"G-8"BIELANY2003 POL 996162 52 21289 46 2:10.85DNS545 55 12:35.24
56 CYBULSKI Cyprian ZKS Drzonkow2002 POL 995130 60 13295 30 2:07.75DNS570 37 12:10.68
57 LICHANEC Filip DUKLA BANSKA BYST1995 SVK 993170 49 23283 56 2:13.87DNS540 56 12:40.71
58 KLIMEK Maciej RTP Victoria Rado2003 POL 988122 62 11305 9 2:02.60DNS561 45 12:19.50
59 MAROZAS Kajus KMP2004 LTU 982170 50 23281 60 2:14.92DNS531 58 12:49.50
60 TOMITA Yousuke SAITAMA DHJHS2005 JPN 977114 63 9285 54 2:12.53DNS578 28 12:02.00
61 BUJKO Dominik ZKS Drzonkow2003 POL 977182 46 26293 33 2:08.68DNS502 63 13:18.05
62 KABELINSKAS Ugnius KMP2004 LTU 946126 61 12259 67 2:25.60DNS561 46 12:19.78
63 JABLONSKI Michal MKP Mysliborz2004 POL 789DNS283 57 2:13.99DNS506 62 13:14.48
64 MILUCH Pawel ZKS Drzonkow2004 POL 732DNS269 64 2:20.60DNS463 65 13:57.76
65 SZCZUR Dragan ZKS Drzonkow2006 POL 725DNS260 66 2:25.37DNS465 64 13:55.98
66 DUDZINSKI Tomasz UKS"G-8"BIELANY2004 POL 714DNS271 62 2:19.60DNS443 66 14:17.38
67 MARON Michal UKS"G-8"BIELANY2004 POL 671DNS281 59 2:14.90DNS390 67 15:10.46
68 POTOCKI Mikolaj UKS "Zoliborz" Wa2001 POL 390130 59 13260 65 2:25.18DNSDNS