Po udanej fazie eliminacyjnej, do 36-osobowego finału mężczyzn awansowali Franciszek Dubrawski i Maksymilian Dobosz. Obaj reprezentanci Polski odnotowali występy, które pozwoliły im na udział w walce o medale z wysokich pozycji. Franciszek Dubrawski został 5 najlepszym zawodnikiem grupy kwalifikacyjnej „B”. Maksymilian Dobosz finiszował jako 10 w kwalifikacjach grupy „C”.

Decydujące starcie o tytuł Mistrza Świata rozpoczęło się na planszy szermierczej, gdzie uczestnicy finału odbyli turniej „każdy z każdym”. Maksymilian Dobosz został jednym z najskuteczniejszych pięcioboistów w szermierczej części rywalizacji, zajmując 8 miejsce z wynikiem 230 punktów. Trudny początek zaliczył Franciszek Dubrawski, który uplasował się na pozycji 34 (175 punktów).
OCR będący specjalnością Franciszka Dubrawskiego, ponownie był dla naszego zawodnika sposobem na odrobienie cennych punktów. W starciu z 35 najlepszymi pięcioboistami na świecie ustanowił drugi rezultat konkurencji (czas 0:24,92). Maksymilian Dobosz uplasował się na miejscu 14, osiągając bardzo podobny do tego z eliminacji czas wyścigu na torze przeszkód (0:27,78).
Rywalizacja na pływalni to kolejny popis Franciszka Dubrawskiego. Drugie miejsce w tabeli wyników z czasem 2:02,50 umożliwiły mu poprawienie swojej pozycji. W klasyfikacji po trzech konkurencjach przesunął się na 22 lokatę. Maksymilian Dobosz został 9 najwyżej punktowanym pięcioboistą w tabeli wyników pływania (2:04,74), na starcie laser run zobaczyliśmy go z numerem 5.
Początek biegu ze strzelaniem, bardzo udany dla Dobosza, dał mu pozycję medalową po pierwszej rundzie strzeleckiej. Niestety naszemu zawodnikowi nie udało się utrzymać tempa biegu, który narzucili rywale. Dwie mniej skuteczne wizyty na strzelnicy również okazały się kosztowne. Nasz reprezentant finiszował na pozycji 18.
Bardzo dobrze przygotowany biegowo Franciszek Dubrawski świetnie radził sobie w wytrzymałościowej części laser run. Na drodze do awansu w klasyfikacji stanęło strzelanie. Mimo niepowodzenia na strzelnicy polski pięcioboista walczył do końca, docierając do linii mety jako 28.

Dziękujemy za sportowe emocje! Gratulacje!

Maksymilian Dobosz 18, Franciszek Dubrawski 28 w finale Mistrzostw Świata U19 na Litwie