Z Barcelony dotarły do nas bardzo dobre wiadomości. Aż trzy z czterech startujących w dzisiejszych półfinałach Polek zdobyło przepustkę do ścisłego, 18-osobowego finału mistrzostw. Adrianna Kapała i Michalina Wierzba znalazły się na liście startowej półfinału „A”. Maja Biernacka i Ewa Pydyszewska o awans walczyły wśród zawodniczek grupy „B”.

Czołowe rezultaty, Ewy Pydyszewskiej i Mai Biernackiej, osiągnięte podczas rozegranej wczoraj rankingowej rundy szermierki, pozwoliły im na kontynuowanie dzisiejszej rywalizacji z przewagą nad rywalkami. Ewa Pydyszewska, która do 240 zgromadzonych wczoraj punktów dodała kolejne 4 (za dwa dwie walki, które na swoją korzyść rozstrzygnęła podczas dzisiejszej bonusowej rundy szermierki), okazała się zwyciężczynią całego turnieju półfinału „B” . Na miejscu 7 w klasyfikacji generalnej szermierki uplasowała się Maja Biernacka. Na swoim koncie zapisała 222 punkty (220 punty w rankingowej rundzie szermierki + 2 punkty w bonusie). Bardzo dobrze poradziła sobie również Adrianna Kapała, która na tym etapie rywalizacji zajmowała wysokie 4 miejsce (220 punktów w turnieju zasadniczym + 4 punkty w bonusie). Po odniesieniu jednego dodatkowego zwycięstwa w dzisiejszej bonusowej rundzie szermierki, z pulą 197 punktów konkurencję ukończyła Michalina Wierzba (13 miejsce w turnieju).

Po rozegraniu pływania Ewa Pydyszewska zajmowała 4 miejsce wśród zawodniczek półfinału „B” (czas pływania 2:24,97), Maja Biernacka awansowała na 6 pozycję (4 najlepszy czas pływania – 2:17,65). Adrianna Kapała, która w wyścigu na 200 metrów stylem dowolnym ustanowiła 11 czas (2:26,19), do rozstrzygającego o awansie laser run (półfinał „A”) przystąpiła z numerem 6. Jako 14, na trasę biegu ze strzelaniem wyruszyła Michalina Wierzba (czas pływania. 2:28,40).

Udane starty w konkurencji łączonej w wykonaniu Biernackiej i Pydyszewskiej dały im pewny awans do finałowej odsłony zawodów. Polki finiszowały odpowiednio jako 6 – Maja Biernacka i 7 – Ewa Pydyszewska, wśród pięcioboistek półfinału „B”.
Na 9 miejscu, na mecie wyścigu drugiego półfinału, zameldowała się Adrianna Kapała, a wynik ten dał jej ostatecznie prawo startu wśród czołowej 18 zawodniczek, których rywalizację śledzić będziemy w czwartek.
W finale kobiet zabraknie niestety Michaliny Wierzby, której nie udało się odrobić strat do pozycji promowanej awansem. Polka ukończyła wyścig jako 15.

Gratulacje!

Maja Biernacka, Ewa Pydyszewska i Adrianna Kapała w finale Młodzieżowych Mistrzostw Europy