Po rozstrzygnięciu rywalizacji indywidualnej podczas Mistrzostw Europy rozgrywanych w Madrycie, do walki o medale stanęły sztafety. W sztafecie MIX Polskę reprezentowali Adrianna Kapała i Adam Machaj.
Polski duet zajął 7 miejsce w rywalizacji szermierczej. Przy nazwiskach naszych zawodników zapisano 226 punktów. Bardzo dobry występ odnotowali w wyścigu OCR. Tor przeszkód pokonali osiągając czwarty najlepszy wynik. Dzięki temu awansowali o dwie lokaty i do pływania przestąpili na miejscu 5. Pozycja polskiej sztafety nie zmieniła się po pływaniu. Na starcie konkurencji łączonej pojawili się z numerem 5. Aby włączyć się do walki o medale, Adrianna i Adam potrzebowali bardzo wysoko punktowanego startu w biegu ze strzelaniem. Do pozycji medalowej tracili 25 sekund.
Niestety, biało-czerwonym nie udało się zbliżyć do prowadzących sztafet. Błędy na strzelnicy okazały się bardzo kosztowne. Ostatecznie Adrianna Kapała i Adam Machaj zostali sklasyfikowani na 8 pozycji.
Gratulacje!
Share the post "Adrianna Kapała i Adam Machaj 8 sztafetą mieszaną Mistrzostw Europy seniorów w Madrycie"
