Sukces reprezentantek Polski pierwszego dnia Młodzieżowych Mistrzostw Świata. Małgorzata Karbownik i Adrianna Kapała sięgnęły po srebrny medal mistrzostw.

Do walki o podium przystąpiły dwie polskie sztafety. Oprócz zdobywczyń srebra, wystartowały Michalina Wierzba i Pola Wolska.
Najskuteczniejsze podczas rankingowej rundy szermierki okazały się Amerykanki. Charlotte i Viktoria Ahaus zadały 29 zwycięskich trafień. Na swoim koncie zapisały 254 punkty, do których dodały kolejne 4, za zwycięstwo w finałowej walce bonusowej. Małgorzata Karbownik i Adrianna kapała zajęły 7 lokatę w turnieju (214 punktów +2 w bonusie). Pola Wolska i Michalina Wierzba uplasowały się na miejscu 11.
Ogromne zmiany w klasyfikacji generalnej, nastąpiły po jeździe konnej. Kilka zespołów nie poradziło sobie z wymagającym technicznie parkurem. Zdecydowanie najlepsze okazały się Polki. Michalina Wierzba i Pola Wolska odnotowały jedyny bezbłędny przejazd, dzięki czemu awansowały na miejsce 5. Adrianna Kapała i Małgorzata Karbownik osiągnęły piąty rezultat konkurencji i zajmowały 6 pozycję.
Polskie sztafety nie zawiodły w pływackim wyścigu na dystansie 2×100 metrów stylem dowolnym. Para Kapała/Karbownik tryumfowała z czasem 2:05,95. Duet Wierzba/Wolska zajął wysokie 3 miejsce w tej konkurencji (2:10,84).
Nasze reprezentantki przystąpiły do laser run na miejscach 4 (Karbownik/Kapała) i 5 (Wolska/Wierzba), dającym realne szanse na włączenie się do walki o medale.
Niemal bezbłędne strzelanie pary Karbownik/Kapała i taktyczne rozegranie wyścigu na trasie biegu, dało naszym reprezentantkom pierwszy wynik w laser run. Dzięki temu osiągnięciu Polki pokonały zespoły z Australii i Włoch i sięgnęły po tytuł wicemistrzyń Świata Młodzieżowców. Michalina Wierzba i Pola Wolska na mecie konkurencji łączonej obroniły 5 lokatę.

Gratulacje!!

Jutro do rywalizacji sztafetowej mężczyzn, wśród 14 zespołów, przystąpią Michał Jabłoński i Maciej Klimek.
Trzymamy kciuki za naszych zawodników!
Zapraszamy do kibicowania i śledzenia wyników na oficjalnej stronie UIPM uipmworld.org i w aplikacji UIPM Center.

Linki do transmisji na żywo:
rankingowa runda szermierki https://youtu.be/RFoasS9n2rQ
jazda konna, pływanie, bonusowa runda szermierki, laser run https://youtu.be/MCinjtW2ABA

Małgorzata Karbownik i Adrianna Kapała wicemistrzyniami Młodzieżowych Mistrzostw Świata w sztafecie