Maciej Klimek i Michał Jabłoński reprezentowali Polskę podczas rozegranej dziś rywalizacji sztafet mężczyzn. Po wczorajszym sukcesie Adrianny Kapały i Małgorzaty Karbownik i srebrnym medalu Młodzieżowych Mistrzostw Świata zdobytym przez nasze reprezentantki, apetyt na kolejny sukces był duży.

Pierwsze punkty w walce o sztafetowe medale zostały rozdane podczas rankingowej rundy szermierki. Najlepsi na planszy szermierczej okazali się Czesi, którzy zwyciężyli ze znaczną przewagą nad rywalami (257 puntów). Polacy po bardzo udanym początku turnieju, zmagali się z problemami podczas ostatnich trzech rund. Ostatecznie na swoim koncie zapisali 208 punktów (8 miejsce w szermierce).
Podobnie jak Pola Wolska i Wiktoria Wierzba, które wczoraj okazały się bezbłędne na parkurze, Michał Jabłoński i Maciej Klimek również uniknęli błędów. Zostali jednym z czterech teamów, które zdobyły maksymalną liczbę punktów.
Udany przejazd po parkurze pozwolił naszym reprezentantom na awans na 7 pozycję. Po wysoko punktowanym występie na pływalni – 5 miejsce konkurencji z czasem 1:54,53 – Polacy zmniejszyli dystans dzielący ich od czołówki. Na trasę konkurencji łączonej wyruszyli ze stratą 50 sekund do prowadzących Czechów i 18 sekund do pozycji medalowej.
Przewaga, którą prowadzące w wyścigu sztafety Czech, Litwy i Gwatemali wypracowały nad pozostałymi rywalami okazała się nie do odrobienia. Polacy osiągnęli 5 rezultat biegu ze strzelaniem i przekroczyli linię mety jako 6 zespół Młodzieżowych Mistrzostw Świata.

Gratulacje!!

Trzeciego dnia Młodzieżowych Mistrzostw Świata, o indywidualny awans do półfinału zawalczą kobiety. W jutrzejszych eliminacjach wystąpią Małgorzata Karbownik, Maja Biernacka, Ewa Pydyszewska i Adrianna Kapała.
Trzymamy kciuki za nasze zawodniczki!

Zapraszamy do kibicowania i śledzenia wyników na oficjalnej stronie UIPM uipmworld.org oraz w aplikacji UIPM Center.

Maciej Klimek i Michał Jabłoński szóstą sztafetą Młodzieżowych Mistrzostw Świata