Do walki o 36 miejsc w półfinale kobiet, podczas rozgrywanych w Drzonkowie Młodzieżowych Mistrzostw Świata, ubiegało się 47 zawodniczek. W kwalifikacyjnej grupie „A” wystartowały Maja Biernacka i Ewa Pydyszewska. W grupie „B” rywalizowały Małgorzata Karbownik i Adrianna Kapała.

Bardzo wysoki, trzeci rezultat szermierki (grupa „B”) osiągnęła Adrianna Kapała. Została najwyżej sklasyfikowaną w tej konkurencji Polką. Za 16 zwycięskich walk przyznano jej 250 punktów. Ósmy wynik szermierki wśród zawodniczek grupy „A” odnotowała Ewa Pydyszewska (226 punktów). Z wynikiem 187 punktów turniej ukończyła Małgorzata Karbownik, Maja Biernacka na swoim koncie zapisała 170 „oczek”.

Zdecydowanie najlepszy rezultat pływania, którego autorką została Małgorzata Karbownik, pozwolił jej na znaczne przesunięcie się w klasyfikacji i zajęcie 11 pozycji przed laser run. Z miejsca czwartego do konkurencji łączonej przystąpiła Adrianna Kapała – wynik pływania 2:26,63 (obie grupa „B”). Dziewiąte miejsce po szermierce i pływaniu zajmowała Ewa Pydyszewska. Większą stratę do czołówki odrobić musiała Maja Biernacka, która po dwóch konkurencjach zajmowała 21 lokatę w grupie „A”.

Aby być pewnym awansu do półfinału, konieczne było zajęcie jednego z 15 czołowych miejsc w każdej z dwóch grup eliminacyjnych. Skład półfinału miało uzupełnić kolejnych 6 zawodniczek z najlepszymi rezultatami.
Wszystkie cztery Polki wywalczyły bezpośrednią kwalifikację, zajmując odpowiednio miejsca: 6-Adrianna Kapała, 15-Małgorzata Karbownik (obie grupa „B”), 14-Ewa Pydyszewska i 15-Maja Biernacka (obie grupa „A”).

Gratulacje!!
Półfinałowy występ Polek śledzić będziemy już w czwartek. Zapraszamy do kibicowania i śledzenia wyników.
Zapraszamy do dołączenia do transmisji na żywo z półfinału kobiet, do których linki znajdują się poniżej:
Półfinał „A”  https://youtu.be/8NrTPh6d4S8 10:00
Półfinał „B” https://youtu.be/cNW3y5tP4UI 12:30

Komplet Polek w półfinale Młodzieżowych Mistrzostw Świata