Maciej Klimek, Adam Pierzchała, Michał Jabłoński i Hubert Skibiak znaleźli się na liście 62 zawodników, którzy wzięli udział w dzisiejszych eliminacjach mężczyzn, będących kwalifikacją do półfinału Młodzieżowych Mistrzostw Świata.

Adam Pierzchała i Hubert Skibiak rywalizowali wśród zawodników grupy „A”. Michał Jabłoński i Maciej Klimek wystartowali w grupie eliminacyjnej „B”.

Bardzo silna stawka zawodników wymagała od naszych reprezentantów wysoko punktowanego występu w turnieju szermierczym. Adam Pierzchała i Michał Jabłoński zadali po 14 zwycięskich trafień (208 punktów), dwa pojedynki mniej wygrał Hubert Skibiak (197 punktów). Najlepiej na planszy szermierczej poradził sobie Maciej Klimek. Pokonał 16 rywali i ukończył turniej z wynikiem 220 punktów.
Rezultaty uzyskane przez naszych reprezentantów, zmusiły ich do odrabiania strat do czołówki w kolejnych etapach eliminacji.
Na miejsce 9 po dwóch konkurencjach awansował Maciej Klimek, który osiągnął 4 najlepszy rezultat grupy kwalifikacyjnej „B” (2:02,16). Przystąpił do laser run z 13 sekundami straty do prowadzącego Węgra, Mihaly Koleszar. Niestety błędy, których nie udało mu się uniknąć na strzelnicy, kosztowały go pozycję wśród zawodników mogących być pewnymi bezpośredniego awansu. Przekroczył linię mety jako 16 i na informację czy znajdzie się wśród szóstki, która awansuje na podstawie punktów, musiał poczekać. Niestety, aby zdobyć przepustkę do piątkowej odsłony zawodów zabrakło 1 punktu. Maciej Klimek jest pierwszym rezerwowym, który w przypadku wycofania się któregoś z rywali, zajmie jego miejsce.
Michał Jabłoński finiszował jako 22 zawodnik grupy „B”. Mimo wysokiej pozycji zajmowanej przez Adama Pierzchałę przed konkurencją łączoną, obronienie jej okazało się bardzo trudne. Polak ukończył wyścig jako 22 (grupa „A”). 27 miejsce na mecie wyścigu zajął Hubert Skibiak (grupa „A”).

W jutrzejszym półfinale kobiet wystartują cztery reprezentantki Polski- Ewa Pydyszewska, Maja Biernacka, Małgorzata Karbownik i Adrianna Kapała.
Zapraszamy do transmisji na żywo, która dostępna będzie na oficjalnym kanale PZPNow na YouTube:

 Półfinał „A” start o godzinie 9:40 https://youtu.be/8NrTPh6d4S8 (Ewa Pydyszewska i Maja Biernacka)
Półfinał „B” start o godzinie 12:30 https://youtu.be/cNW3y5tP4UI (Małgorzata Karbownik i Adrianna Kapała)

Trzymamy kciuki za nasze zawodniczki!

Młodzieżowe Mistrzostwa Świata – podsumowanie eliminacji mężczyzn