Do półfinałowej rywalizacji awansowały cztery Polki – Ewa Pydyszewska, Adrianna Kapała, Maja Biernacka i Małgorzata Karbownik.

Wyniki rozegranego dzień wcześniej rankingowego turnieju szermierczego, ustaliły wstępną kolejność 36 zawodniczek, które zostały podzielone na dwie półfinałowe grupy.
Najlepiej w turnieju poradziła sobie Ewa Pydyszewska, która na swoim koncie zgromadziła 220 punktów. Kolejne 2 punkty otrzymała za zwycięską walkę w bonusie. Z wynikiem 215 punktów pierwszy etap rywalizacji ukończyła Adrianna Kapała (+2 punkty w bonusowej rundzie szermierczej). 194 punkty zdobyła Małgorzata Karbownik, 187 punktów zgromadziła Maja Biernacka.

Po raz kolejny najszybsza w konkurencji pływackiej okazała się reprezentantka Polski. Małgorzata Karbownik pokonała dystans 200 metrów stylem dowolnym z czasem 2:11,15, o ponad 2,5 sekundy pokonując zawodniczkę z kolejnym najlepszym czasem. Dzięki temu awansowała z 16 na 9 pozycję przed laser run.
Ewa Pydyszewska sklasyfikowana na 7 miejscu po rozegraniu dwóch konkurencji, wyruszyła na trasę biegu ze strzelaniem 20 sekundy po liderce Amirze Kandil (Egipt). Adrianna Kapała, rywalizująca o wejście do finału w drugiej grupie, miała na starcie 29 sekund straty do prowadzącej (Genevieve Janie van Rensburg z Australii).
Z większą stratą wśród zawodniczek grupy „A” do finałowej konkurencji przystąpiła Maja Biernacka (47 sekund handicapu).
Wszystkie cztery Polki prezentowały bardzo wysoką dyspozycję strzelecką. Ewa Pydyszewska, która osiągnęła 6 najlepszy rezultat laser run w grupie „A”, finiszowała na 5 pozycji, zapewniając sobie miejsce wśród 18 finalistek Młodzieżowych Mistrzostw Świata.
Świetny występ Adrianny Kapały i drugi najwyżej punktowany wynik laser run naszej zawodniczki umożliwił jej znaczny awans. Przekroczyła linię mety jako 6 zawodniczka grupy „B”, dołączając do grona finalistek.
Małgorzata Karbownik ukończyła wyścig jako 15 (grupa „B”). Maja Biernacka zajęła 16 miejsce w półfinale „A”.

Awans dwóch reprezentantek Polski do ścisłego finału otworzył im szansę na walkę nie tylko o indywidualny tytuł mistrzostw, ale również o medal w drużynie. Trzymamy kciuki za nasze zawodniczki!

Gratulacje!!

Ewa Pydyszewska i Adrianna Kapała w ścisłym finale Młodzieżowych Mistrzostw Świata