Wczoraj rozstrzygnęła się walka o 36 miejsc gwarantujących udział w półfinale Mistrzostw Świata w Aleksandrii. 72 zawodniczki, wśród nich Natalia Dominiak, rywalizowały o prawo startu w kolejnej fazie imprezy podczas eliminacji.

Reprezentantka Polski osiągnęła 20 rezultat konkurencji pływackiej. Finiszowała z czasem 2:19,78. Najlepsza na pływalni okazała się Włoszka Eleną Micheli (2:09,49).
Niestety turniej szermierczy uniemożliwił naszej zawodniczce utrzymanie wysokiej lokaty. Od początku zmagała się z problemami na planszy. Na swoją korzyść rozstrzygnęła 9 walk (170 punktów). Niewielka zaliczka punktowa wiązała się z koniecznością odrabiania bardzo dużych strat do rywalek, w walce o awans do półfinału podczas laser run.
Pomimo uzyskania najlepszego wyniku strzelania grupy eliminacyjnej „B” oraz ustawienia 8 wyniku konkurencji (czas strzelania 0:38,89, czas laser run 11:24,61), wejście do półfinału okazało się zbyt odległe.
Natalia przekroczyła linię mety jako 28.

Przed naszą reprezentantką kilka dni regeneracji po starcie w eliminacjach. Po raz kolejny zobaczymy ją na starcie w niedzielę, gdy wspólnie z Danielem Ławrynowiczem rywalizować będzie wśród sztafet mieszanych.

Natalia Dominiak 28 w eliminacjach Mistrzostw Świata w Egipcie