Wśród najmocniejszych zawodniczek i zawodników Europy, którzy zakwalifikowali się do ścisłego finału wystartowali Natalia Dominiak, Łukasz Gutkowski i Kamil Kasperczak. Aby znaleźć się w tym gronie, musieli przebrnąć przez bardzo wymagające fazy eliminacji i półfinałów.

Po rozegraniu zasadniczej rundy szermierki, Natalia Dominiak zajmowała 12 lokatę z wynikiem 205 punktów (16 zwycięstw). Już w półfinale pokazała, że jest bardzo dobrze przygotowana do tych zawodów, uzyskując jeden z najlepszych wyników konkurencji łączonej (3 rezultat wśród 36 półfinalistek). Niestety jazda konna, która otworzyła dzisiejszą walkę o medale, okazała się dla naszej zawodniczki pechowa. Upadek z konia, okazał się na tyle poważny, że konieczna była interwencja medyków. Natalia Dominiak nie mogła kontynuować swojego startu w kolejnych konkurencjach. Szczęśliwie, po badaniach, mogła wrócić do polskiej ekipy.

Bardzo mocne szermiercze otwarcie odnotowali Łukasz Gutkowski i Kamil Kasperczak. Łukasz zajął 6 pozycję w turnieju zasadniczym z rezultatem 230 punktów. Kolejnych 6 „oczek” na swoim koncie zapisał dzięki trzem wygranym podczas bonusa walkom (236 punktów i awans na miejsce 4). Jedno trafienie mniej w rankingowej rundzie szermierki zadał Kamil. Jego wynik 225 punktów dał mu 9 lokatę w klasyfikacji, a kolejne trzy zwycięstwa w rundzie bonusowej pozwoliły mu na przesunięcie się na 6 pozycję (231 punktów).
Obaj nasi reprezentacji okazali się bezbłędni podczas swoich przejazdów po parkurze. Zyskali w klasyfikacji, wykorzystując błędy rywali.
Znacznie poprawione (względem tych uzyskanych w półfinale) wyniki pływania, dały reprezentantom Polski miejsca wśród czołówki przed rozpoczęciem finałowego laser run. Łukasz Gutkowski wyruszył na trasę z numerem 3 (9 sekund za prowadzącym Węgrem Richardem Bareczki). Kamil Kasperczak rozpoczął wyścig z miejsca 5 (14 sekund handicapu).
Po dwóch pierwszych rundach strzelania Łukasz utrzymywał się na medalowej pozycji. Niezmiennie na miejscu 5 biegł i strzelał Kamil. Trzecia wizyta na strzelnicy spowodowała zmianę w kolejności zawodników. Na półmetku nasi reprezentanci zajmowali odpowiednio 4-Łukasz i 10-Kamil miejsca w stawce finalistów. Po zaciętej walce do ostatnich metrów Łukasz Gutkowski finiszował jako 4. Do medalu zabrakło niewiele, bo 7 sekund. Kamil Kasperczak, po bardzo mocnej ostatniej pętli biegu finiszował jako 10 zawodnik finału Mistrzostw Europy.

Wielkie brawo i gratulacje!


Udany występ Polaków – Łukasz Gutkowski czwarty w Mistrzostwach Europy Seniorów, Kamil Kasperczak na 10 miejscu