Natalia Dominiak, Oktawia Nowacka, Anna Maliszewska i Marta Kobecka, po pomyślnym występie w eliminacjach, stanęły na starcie dzisiejszego półfinału kobiet Mistrzostw Europy Seniorów.
Do ścisłego finału awansowało po 7 najlepszych zawodniczek półfinału „A” i półfinału „B” oraz kolejne 4 z najwyższą liczbą punktów.

Podczas rozegranej wczoraj rankingowej rundy szermierki, najskuteczniejszą z Polek okazała się Oktawia Nowacka. W 36-osobowym turnieju zajęła czołowe, 5 miejsce z wynikiem 232 punktów. Anna Maliszewska wygrała 18 walk (215 punktów). O jedno trafienie mniej zadała Marta Kobecka (210 punktów). Natalia Dominiak ukończyła rywalizację na planszy z pulą 16 zwycięstw (205 punktów).
11 rezultat pływania półfinału „B”, uzyskany przez Oktawię Nowacką, pozwolił naszej zawodniczce zająć 4 pozycję w klasyfikacji generalnej przed wyścigiem na trasie biegu ze strzelaniem. Pierwszą 600-metrową pętlę rozpoczęła 13 sekund za liderką Alessandrą Frezza (Włochy).
Startująca w tej samej grupie eliminacyjnej Marta Kobecka do laser run przestąpiła z numerem 8 i 33-sekundowym handicapem.
Po bardzo udanym początku wyścigu, Oktawia Nowacka musiała podjąć decyzję o zejściu z trasy. Kontuzja, z którą zmagała się od rozegranych trzy tygodnie temu Mistrzostw Polski uniemożliwiła jej kontynuowanie rywalizacji.
Marta Kobecka uzyskała 10 wynik konkurencji łączonej i finiszowała na 13 pozycji, co nie wystarczyło do zdobycia miejsca wśród finałowej 18-stki.
Aż 64 sekundy straty, które na starcie biegu ze strzelaniem traciła do prowadzącej Natalia Dominiak, nie stanęły na przeszkodzie do wywalczenia awansu przez naszą reprezentantkę. Osiągnęła najwyżej punktowany rezultat konkurencji łączonej, dzięki czemu finiszowała na 8 miejscu.
Anna Maliszewska, pomimo kłopotów na strzelnicy ustanowiła 6 wynik laser run półfinałowej grupy „A”. Niestety nawet najlepszy wynik biegu na 3000-metrowej trasie biegu ustanowiony przez reprezentantkę Polski, okazał się niewystarczający do znalezienia się na liście finalistek. Przekroczyła linię mety jako 12.

Gratulacje dla zawodniczek! Dziękujemy za walkę!

Natalia Dominiak w gronie finalistek Mistrzostw Europy Seniorów