Pięciu Polaków – Sebastian Stasiak, Łukasz Gutkowski, Kamil Kasperczak, Daniel Ławrynowicz i Jarosław Świderski stanęło na starcie dzisiejszych eliminacji Mistrzostw Europy Seniorów, rozgrywanych na Węgrzech. Zgodnie z zasadami tej imprezy, do półfinału mogło awansować maksymalnie czterech zawodników jednego kraju (po dwóch z każdej z grup eliminacyjnych). Oprócz walki z rywalami, Polacy musieli również stoczyć walkę między sobą.

Mocną pozycję w klasyfikacji generalnej wypracowali Sebastian Stasiak i Łukasz Gutkowski. Zajęli odpowiednio 4 i 5 miejsce w rundzie rankingowej (S. Stasiak 243 punkty 15V/8D, Ł. Gutkowski 236 punktów, 14V/9D). Startujący w tej samej grupie eliminacyjnej Daniel Ławrynowicz zapisał na swoim koncie 201 punktów. Udany występ w szermierce odnotował Jarosław Świderski. Zwyciężył 13 razy, zdobywając 222 punkty. 20 wynik turnieju grupy „B” należał do Kamila Kasperczaka (201 punktów).

Po rozegraniu dwóch konkurencji w grupie „A” (szermierka i pływanie), Sebastian Stasiak zajmował 5 miejsce. Z numerem 7 do laser run przystąpił Łukasz Gutkowski. Jako 18, ze stratą 1:01 do prowadzącego w klasyfikacji Węgra Bence Demeter, na trasę wyruszył Daniel Ławrynowicz.
Skuteczne strzelanie Sebastiana Stasiaka pozwoliło mu na ukończenie wyścigu wśród czołówki (10 pozycja). Łukasz Gutkowski dotarł do mety jako 15, zajmując ostatecznie 13 miejsce w grupie (zgodnie z zasadami decydującymi o awansie – tylko dwaj reprezentanci danego kraju kwalifikują się do półfinału – z grona półfinalistów wykluczeni zostali Węgier Regos i Włoch Frezza). Daniel Ławrynowicz, który osiągnął 4 wynik laser run, niestety nie zdobył przepustki do kolejnego etapu rywalizacji. Po walce do ostatnich metrów finiszował jako 19.
Swoją szansę na wejście do półfinału wykorzystał Kamil Kasperczak. Przed konkurencją łączoną zajmował 21 pozycję ale udany występ w laser run pozwolił mu na przesunięcie się w klasyfikacji i zajęcie miejsca promowanego awansem.
Skuteczny na strzelnicy Jarosław Świderski, stoczył trudną walkę na trasie biegu. Nie udało mu się obronić wysokiego miejsca zajmowanego po szermierce i pływaniu, przez co niestety naszego reprezentanta zabraknie w półfinale Mistrzostw Europy.

Wielkie brawa za walkę!

Sebastian Stasiak, Łukasz Gutkowski i Kamil Kasperczak wśród półfinalistów Mistrzostw Europy Seniorów